Богословське відділення / Богослужіння в день Навечір’я Хрещення Господнього,
: ГОЛОВНА :: ІСТОРІЯ ФАКУЛЬТЕТУ :: НАВЧАЛЬНИЙ ПРОЦЕС :: ВИКЛАДАЧІ :: СТУДЕНТИ :: АБІТУРІЄНТУ :: ВИПУСКНИКИ :
: ХРАМИ :: КОНТАКТИ :: БІБЛІОТЕКА :: Студентське товариство «ACADEMIA ORTHODOXA» :: Державне визнання документів про вищу духовну освіту :: Переведення на навчання/Придбання другої вищої освіти :

Розклад занять



Наш банер




Богослужіння в день Навечір’я Хрещення Господнього

18 січня, в день Навечір’я Хрещення Господнього в університетському храмі Трьох Святителів було відслужено уставні богослужіння.

Чин Царських часів, Зображальних і Великої з переходом на Божественну літургію святителя Василія Великого звершив настоятель храму прот. Миколай Щербань у співслужінні клірика університетського храму Трьох Святителів прот. Миколая Лагодича, свящ. Богдана Сливки  – настоятеля парафії св. пророка Іллі м. Заліщики Тернопільсько-Бучацької єпархії та диякона Ігоря Луцана.

img_0845_500_02

img_0853_500_01

img_0858_500

dscn4437_500

dscn4438_500

Після закінчення літургії був звершений чин Великого освячення води.

dscn4443_500

dscn4460_500

dscn4464_500

Цього ж дня, вечором, напередодні свята Хрещення Господнього, Богоявлення, настоятель храму прот. Миколай Щербань звершив Всенічне бдіння (Велике Повечір’я, Літію та Утреню) у співслужінні клірика університетського храму Трьох Святителів прот. Миколая Лагодича, свящ. Богдана Сливки  – настоятеля парафії св. пророка Іллі м. Заліщики Тернопільсько-Бучацької єпархії та диякона Ігоря Луцана.

dscn4307_500_500

 

ДОВІДКА:

Назва ,,Царські Часи” походить від звичаю Візантійських імператорів бути присутніми на них. Вони являють собою поєднання усіх чотирьох Часів в одну службу з приєднанням до них і чину Зображальних. Таким чином вони замінюють собою в Надвечір’я Літургію, яка, хоч і звершується тоді, але ввечері у поєднанні з Вечірнею і тому відноситься до наступного дня.

Відповідно до такого великого призначення, ці Часи, які входять ще до складу Надвечір’я лише двох свят: Богоявлення і Пасхи (Великої Суботи, Надвечір’ям якої буде Велика П’ятниця), звершуються з винятковою, але напівсумною урочистістю.

Як і Літургія, вони мають апостольське і євангельське читання з паремією перед ними. Крім цього, вони мають особливі тропарі зі стихами. Євангеліє на них читається як і на Літургії – поза вівтарем і попереджується кадінням, що символізує дари волхвів. І, взагалі, майже всі читання Часів присвячені подіям, що святкуються.

Якщо Різдво Христове припадає в неділю чи понеділок, то Царські Часи потрібно служити в п’ятницю і в цей день Літургії не буває, а якщо буде в інші дні, то Часи слід служити в Надвечір’я Різдва Христового.

 

 

Прес-служба

Богословського відділення 


Версія для друку
Автор: zan-lu
Дата створення: 2013-01-19
Рубрика: Богослужіння
Перегляди: 806

Пошук

Наші друзі

Івано-Франківський Богословський Інститут ім. преп. Феодосія Манявського

Вища Богословська Академія при Івано-Франківському Єпархіальному Управлінні ПЦУ

Київська Православна Богословська Академія

Дніпровська Духовна Семінарія

Львівська Православна Богословська Академія

Волинська Православна Богословська Академія

cerkva.te.ua

Рівненська духовна семінарія

Львівська духовна семінарія святого апостола і євангелиста Іоана Богослова


eXTReMe Tracker

Пишіть нам. Е-mail:
Всі тексти, зображення, ілюстрації та інший вміст цього веб-сайту є власністю
Богословського відділення КПБА при ФТФ ЧНУ ім. Ю. Федьковича.
При використанні будь-якої інформації з даного сайту посилання
на
www.bogoslov.cv.uaОБОВ’ЯЗКОВЕ.