"Преобразився Ти на горі, Христе Боже, показавши ученикам Твоїм славу Твою, скільки їм можна було. Нехай засяє і нам грішним світло Твоє присносущне. Молитвами Богородиці, Світлодавче, слава Тобі".
6/19 серпня православні християни відзначають свято Преображення Господнього - одне з дванадцяти найбільших свят Церкви Христової, встановлене на честь об'явлення божественної природи Христа Спасителя своїм учням. Святі отці називали це свято другим Богоявленням. Подію Преображення описують три Євангелисти - Матфей, Марк та Лука. Святкування цього дня сягає ще IV століття, коли св. Єлена побудувала храм на горі Фавор на честь Преображення Господнього. Із VI століття це свято поширюється у всій Церкві під назвою «Преображення Господнє».
З нагоди свята в університетському храмі Трьох Святителів було відслужено уставні богослужіння. Богослужіння очолив настоятель університетського храму Трьох Святителів прот. Миколай Щербань у співслужінні клірика храму – прот. Миколая Лагодича.
Напередодні, у вівторок 18 серпня 2015 р. Б., в університетському храмі Трьох Святителів було відслужене Всенічне бдіння. Під час вечірньої була звершена літія з освяченням хліба, пшениці, оливи та вина,
а на утреній полієлей з читанням святкового Євангелія.
У сам день свята в університетському храмі Трьох Святителів було звершено таїнство сповіді мирян, 3 та 6 час і Божественну Літургію.
Цього дня багато вірян причастилися Святих Христових Таїн.
Після відпусту із словом повчання до вірян звернувся настоятель храму прот. Миколай Щербань.
Після закінчення богослужіння були освяченні яблука, виноград та інші плоди, принесені парафіянами університетського храму.
Богослужіння завершилось промазуванням вірян освяченим на всенічному бдінні єлеєм.
Про свято Преображення:
Щоб підтримати віру в учениках Своїх,коли вони побачать, як Він страждає, Ісус Христос показав їм Свою Божественну славу.
Незадовго до Своїх страждань Ісус Христос взяв трьох учеників: Петра, Якова та Іоана і з ними піднявся на високу гору помолитися (За давнім церковним переданням, це була прекрасна гора Фавор, вкрита багатою рослинністю від підніжжя до вершини).
Поки Спаситель молився, ученики від утоми заснули. Коли ж прокинулися, то побачили, що Ісус Христос преобразився: лице Його засяяло, наче сонце, а одяг Його став білим, як світло. В цей час до Нього з`явились, у славі небесній, два пророки, Мойсей та Ілля, і розмовляли з Ним про страждання і смерть, які Йому належало перетерпіти в Єрусалимі. Незвичайна радість наповнила тоді серця учеників. Коли ж вони побачили, що Мойсей та Ілля відходять від Ісуса Христа, Петро, не знаючи, що сказати, викликнув: "Господи! Добре нам тут бути; коли хочеш, зробимо тут три намети: Тобі один, Мойсеєві один і один Іллі". Раптом світла хмара осінила їх, і вони почули із хмари голос (Бога Отця): "Цей є Син Мій улюблений, в Якому Моє благовоління; Його слухайте!"
Ученики зі страху попадали на землю. Ісус Христос підійшов до них, доторкнувся до них і сказав: "Встаньте і не бійтесь". Ученики встали і побачили Ісуса Христа у звичайному вигляді.
Коли ж вони спускалися з гори, Ісус Христос повелів нікому не розповідати про те, що бачили, доки Він не воскресне з мертвих. (Див.: Мф 17, 1-13; Мк 9, 2-13; Лк 9, 28-36).
|