15 жовтня 2015 року в Мармуровій залі Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича відбулася урочиста Академія з нагоди 22-ї річниці з часу відродження філософсько-теологічного факультету.


Святкова програма розпочалася із колоритного звучання трембіт, що нагадало присутнім про важливість збереження українських традицій та специфіки кожного регіону зокрема. Після привітання присутніх з 22-ю річницею рідного факультету, святом Покрови Пресвятої Богородиці та Днем Українського козацтва, ведучі не оминули увагою і події сьогодення. Адже останні роки принесли для кожного із нас непоправної втрати. Війна на Сході України торкнулася всіх. А тому полеглих у боях воїнів та добровольців – славних Героїв України, було вшановано хвилиною мовчання, в пам’ять яких прозвучала пісня ,,Гей, пливе кача” – у виконанні вокального ансамблю ,,Менестрель”.


Опісля, у виконанні вокального ансамблю ,,Менестрель” прозвучав Гімн філософсько-теологічного факультету.



,,Філософсько-теологічний факультет, це велика скарбниця з якої черпають творче натхнення для нових наукових здобутків та духовно-моральних цінностей студенти і викладачі багатьох поколінь. З часу відродження факультет з невеликого навчального підрозділу перетворився в один із провідних факультетів університету, де відкрито нові спеціальності, кафедри, аспірантури і докторантури. Створені спеціалізовані Вчені ради із захисту кандидатських і докторських дисертацій. Підвищилася кваліфікація професорсько-викладацького складу, розширилося коло наукових досліджень і міжнародної співпраці. Факультет є не тільки центром філософсько-релігієзнавчої, богословської освіти, соціологічних досліджень та історико-культурних надбань, а й єдиним закладом в Україні, де успішно поєднуються світська і богословська компоненти” – ведучі.

Першим, з вітальним словом до студентів, викладачів, співробітників факультету та гостей звернувся декан філософсько-теологічного факультету, професор, член-кореспондент Національної академії педагогічних наук України – Балух Василь Олексійович, який розповів про унікальність та специфіку факультету, а також його наукові здобутки. Василь Олексійович відзначив високу активність та мобільність факультету, розвиток кожної із спеціальностей кафедр та високий рівень наукової, навчально-методичної та громадської роботи професорсько-викладацького складу факультету. Окрім цього, декан побажав факультету завжди бути одним із кращих в Університеті та Україні.

Зі щирими вітаннями та побажаннями для факультету виступив перший проректор Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, професор, доктор фізико-математичних наук – Роман Іванович Петришин.

Науковий рівень професорсько-викладацького колективу факультету відзначено грамотами, а саме:
– за активну наукову, навчально-методичну і громадську роботу та з нагоди Дня філософсько-теологічного факультету, університетськими грамотами нагороджені:
– прот. Микола Миколайович Лагодич – доцент, викладач-методист Богословського відділення;
– Киф’юк Василь Васильович – асистент кафедри соціології;
– та Онуфрійчук Роман Васильович – асистент кафедри філософії.

– за активну наукову, навчально-методичну і громадську роботу та з нагоди Дня факультету, факультетськими грамотами нагороджені:
– Ткачук Юрій Степанович – асистент кафедри соціології;
– Гнидка Катерина Олександрівна – асистент кафедри культурології, релігієзнавства та теології;
– та Халай Інна Олегівна – асистент кафедри філософії.
За успіхи у навчанні, культурно-просвітницькій, громадській та організаційній роботі, нагороджені такі студенти факультету:
– Дронь-Лахно Наталія Віталіївна – студентка 5 курсу, спеціальності ,,Культурологія”;
– Марчишак Роман Йосипович – студент 2 курсу, спеціальності ,,Теологія”;
– Мига Юрія Василівна – студентка 2 курсу, спеціальності ,,Культурологія”.

Концертна програма була насичена багатьма вокально-хоровими та сольними, творчими та інструментальними номерами, які приємно здивували глядачів.



Вперше, свій рідний факультет привітали першокурсники, які продемонстрували вокальні та інструментальні номери, декламування віршів.








Цьогорічна програма святкування Дня факультету включала в себе ряд просвітницьких, громадських, культурно-мистецьких та спортивно-масових заходів. Згідно з традицією, яка склалася впродовж багатьох років на нашому факультеті в день святкування серед студентів був проведений конкурс на кращу стінгазету-привітання до річниці нашого рідного факультету. Перемогу здобула 105 група, спеціальності ,,Соціологія”.


Також в рамках святкування 22-ї річниці з часу відродження філософсько-теологічного факультету був проведений конкурс на кращу композицію, яка має назву – ,,Це – моя Україна”. Ідейний натхненник – доктор філософських наук, доцент кафедри культурології, релігієзнавства та теології, заступника декана з виховної роботи Микола Васильович Шкрібляк. За результатами конкурсу композиція богословського відділення зайняла І місце. Друге місце посів колектив викладачів і студентів кафедри соціології, а третє місце зайняв колектив викладачів і студентів кафедри філософії.


За результатами щорічного огляду-конкурсу на кращу кімнату у гуртожитку, присвяченому черговій річниці з Дня відродження філософсько-теологічного факультету, перемогу в конкурсі ,,Гуртожиток – наш дім, а ми в ньому – господарі” здобули студенти трьох кімнат.
Третє місце посіли студенти 502 (3) кімнати, староста – Ватаманюк Христина.
Друге місце в цьому конкурсі посіли студенти 508 (2) кімнати, староста – Куцак Іван.
А перше місце у конкурсі на кращу кімнату у гуртожитку, присвяченому черговій річниці з Дня відродження філософсько-теологічного факультету вибороли студенти 501 (2) кімнати, староста – Горюк Анна.


Святкова концертна програма закінчилася молитвою за Україну – ,,Боже, Великий, Єдиний” (слова О. Кониського, музика М. Лисенка), яка прозвучала у виконанні хору Богословського відділення КПБА (регент – диякон Ігор Луцан).



Концертну програму вели: Ірина Лазоревич – студентка 6-го курсу, спеціальності ,,Релігієзнавство”, голова профбюро філософсько-теологічного факультету і Череп’юк Володимир – студент 4-го курсу, спеціальності ,,Богослов’я”.

Тож, вітаємо професорсько-викладацький колектив філософсько-теологічного факультету із 22-ю річницею з часу відродження і бажаємо Божого благословення, творчого натхнення, успіхів і високих наукових досягнень та здобутків!
З Днем народження, рідний факультете!
Прес-служба
Богословського відділення
|