Вранці 28 лютого 2017 року, у вівторок першої седмиці Великого Посту, в університетському храмі Трьох Святителів було відслужено уставні богослужіння: великопостові часи (3-й, 6-й, 9-й), Зображальні, Вечірню та Повечір'я з читанням ІІ-ої частини Великого покаянного канону св. Андрія Критського.
Ранкове богослужіння звершив викладач відділення прот. Микола Симчич - настоятель храму архистратига Михаїла с. Лука Городенківського благочиння Коломийської єпархії та диякона Юрія Хильчука – клірика Херсонської єпархії, студента Богословського відділення.
По завершенні богослужіння було відслужено літію за упокій душ усіх спочилих православних християн.
Цього ж дня ввечері було відслужено Велике Повечір’я з читанням ІІ-ої частини Великого покаянного канону св. Андрія Критського.
Вечірнє богослужіння очолив настоятель університетського храму Трьох Святителів прот. Микола Щербань у співслужінні клірика храму прот. Миколая Лагодича та диякона Юрія Хильчука – клірика Херсонської єпархії, студента Богословського відділення.
Богослужіння супроводжував хор студентів-богословів під керівництвом дияк. Ігоря Луцана.
ДОВІДКА
У перші чотири дні Великого Посту канон преподобного Андрія Критського ділиться на частини і читається на Великому повечір’ї, а на Утрені в четвер п’ятої седмиці читається повністю.
Понад 1300 років Свята Церква завдяки цьому твору відкриває нам глибину покаяння. Цей канон можна описати як покаянний плач, що розкриває нам всю безодню гріха. Проникливі слова збентежують душу християнина і пробуджують спрагле серце людини від гріховного сну. Преподобний Андрій майстерно зображає нам великі образи – Адама і Єву, рай і гріхопадіння, патріарха Ноя і потоп, Давида, Обітованну Землю і особливо Христа і Церкву.
Великим цей канон називається головним чином через свою обширність. Якщо інші канони складаються із 30-ти тропарів,то Канон Андрія Критського складається з 250-ти. Також великим канон називається через великий і глибокий, сповнений розчулення зміст.
|