У понеділок, 23 жовтня 2017 року Божого в день пам’яті Собору волинських святих у Волинській православній богословській академії (ВПБА) були проведені святкові заходи з нагоди актового дня (дня небесних покровителів духовного вишу) та 25-ліття з часу відродження духовного навчального закладу.
Напередодні свята, 22 жовтня, у домовому храмі Всіх святих землі Волинської ВПБА благочинний храму ієромонах Іларіон (Зборовський), гості та студенти Академії відслужили святкову вечірню із акафістом.
У сам день свята Божественну літургію в кафедральному храмі Святої Трійці м. Луцьк очолив митрополит Львівський і Сокальський Димитрій. Йому співслужили: митрополит Хмельницький і Кам’янець-Подільський Антоній, митрополит Луцький і Волинський Михаїл, архієпископ Чернівецький і Кіцманський Онуфрій, архієпископ Полтавський і Кременчуцький Федір, єпископ Володимир-Волинський і Турійський Матфей, єпископ Кропивницький і Голованівський Марк, єпископ Дніпровський і Криворізький Симеон, єпископ Харківський і Богодухівський Митрофан, ректор ВПБА прот. Володимир Вакін, ректор Рівненської духовної семінарії (РДС) прот. Віталій Лотоцький, канцлер Волинської єпархії прот. Миколай Цап, представники Львівської православної богословської академії (ЛПБА) та Богословського відділення КПБА при філософсько-теологічного факультету при Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича диякон Ігор Луцан, викладачі та гості у священичому сані.
По завершенню Богослужіння відбулася урочиста посвята першокурсників. Студенти, які пройшли випробувальний термін отримали благословення на носіння підрясника, склали присягу та урочисто отримали від адміністрації Академії студентські квитки та залікові книжки.
Після спільного фото, в актовому залі ВПБА розпочалася урочиста частина свята із вступного слова ректора прот. Володимира Вакіна. Отець-ректор у своєму слові коротко ознайомив присутніх із здобутками Волинського духовного вишу в 2016/17 навчальному році.
Завершуючи промову, отець Володимир привітав усіх із святом Всіх святих землі Волинської та презентував усім учасникам торжества фільм про Волинську духовну школу.
Після перегляду фільму із словами привітання виступили: митрополит Львівський і Сокальський Димитрій, ректор РДС прот. Віталій Лотоцький, представники КПБА, ЛПБА, ДДС та Богословського відділення КПБА при філософсько-теологічного факультету при Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича.
Вітаючи викладачів та студентів Волинської православної богословської академії з Актовим днем, отець-диякон Ігор Луцан наголосив, зокрема, що високий професіоналізм професорсько-викладацького складу в поєднанні із глибоким духовним життям самої Академії є найкращою запорукою підготовки достойних пастирів Церкви Христової. Також додав: «Тож, нехай таланти розуму і душі Ваших наставників та учнів й надалі успішно служать нашій Українській Православній Церкві Київського Патріархату та Українській державі! Бажаю усім святкового настрою, міцного здоров’я, миру й безмежного людського щастя, щедрих Божих благословінь та опіки Божої Матері, а працівникам та студентам Волинської православної богословської академії невпинного руху вперед, процвітання, нових духовних й наукових досягнень».
Гості подарували для Академії пам’ятні подарунки.
Відтак, з ювілеєм духовну школу привітали представники державної влади: радник Луцького міського голови Поліщук Ігор Ігорович та начальник управління освіти Луцької міської ради Лещенко Зіновія Богданівна. Із словами привітання, з нагоди свята, виступив проректор з науково-педагогічної роботи Луцького національного технічного університету Талах Валентин Іванович.
За розвиток духовної освіти, активну просвітницьку діяльність, а також з нагоди актового дня Волинської Православної Богословської Академії (25-ліття відродження духовного навчального закладу) – дня пам’яті Собору волинських святих радник Луцького міського голови Поліщук Ігор Ігорович вручив Подяку міського голови: протоієрею Миколаю Цапу, протоієрею Ігорю Скибі, протоієрею Богдану Гриніву, ієромонаху Іларіону (Зборовському) та Шаюку Євгену Пахомовичу.
Відповідно до рішення Вченої ради найвищою нагородою Академії «Ктитор Академії» митрополитом Михаїлом нагороджено благодійників Волинської духовної школи: волинського письменника і журналіста, почесного громадянина Луцька, члена Ради Національної спілки письменників України Корсака Івана Феодосійовича та Корсак Марію Іванівну. А також, з нагоди ювілею, владика Михаїл нагородив медалями «25 років відродження» радника Луцького міського голови Поліщука Ігоря Ігоровича та інших меценатів духовної школи.
За відмінне навчання та активну участь в житті духовної школи грантами на здобуття богословської освіти від Високопреосвященнішого Михаїла митрополита Луцького і Волинського було нагороджено:
Святого Віктора (ІІ курс), Демчука Дмитра (ІІІ курс), Клюковського Дениса (IV курс), Гурина Дмитра (VІ курс) та студентку регентського відділення Прокопчук Марію.
За підсумками голосування серед студентів ВПБА було нагороджено пам’ятними подарунками наступних студентів: Іржавського Максима, Міщенюка Романа, Писарчука Богдана, Ваврика Івана, Чеха Тараса та Грибівського Михайла. Серед студенток регентського відділення було відзначено: Крук Ніну та Щевич Наталію.
Згідно з рішенням Вченої ради митрополит Луцький і Волинський Михаїл нагородив архієрейськими грамотами викладачів Академії з нагоди ювілею їхнього викладання: протоієрея Ігоря Скибу (20 років) та священика Ярослава Черенюка (10 років).
На урочистій академії після слів привітання, секретар Вченої ради ієрей Владислав Фульмес урочисто презентував п’ятий номер наукового богословсько-історичного фахового журналу «Волинський благовісник» та ознайомив присутніх із його науковим наповненням.
На завершення урочистої частини із архіпастирським словом до присутніх звернувся правлячий архієрей Волинської єпархії митрополит Луцький і Волинський Михаїл. Владика Михаїл привітав усіх із святом та підмітив важливість виховання духовною школою майбутніх пастирів. Зазначив, що тільки високоосвічені, глибоко віруючі та молитовні пастирі зможуть повести за собою людей, що й буде найкрасномовнішим доказом ефективності виховання духовної школи.
Завершились урочистості многоліттям та святковою трапезою.
За матеріалами ВПБА
Прес-служба
Богословського відділення
|