20 грудня 2017 року, на запрошення автора і виконавця співаної поезії, педагога, викладача ЧНУ ім. Ю. Федьковича, громадського діяча Лариси Василівни Бережан, у рамках проекту «Мистецька світлиця ,,Місце зустрічі”» відбувся творчий вечір аматорського вокального ансамблю Богословського відділення «Менестрель».
Концертна програма, яка включала в себе три відділи, зокрема: народної (тужливої) музики, духовних піснеспівів та різдвяних колядок, розпочалася з молитви ,,Отче наш”, після якої модератор та ведуча заходу Лариса Бережан розповіла глядачам про важливість та роль музики у житті кожної людини, її зв’язок з різними видами мистецтва, вплив на емоційний стан людини та духовне піднесення. Також Лариса Василівна ознайомила глядачів із етапами творчої діяльності «менестрелів», їх здобутки, участь в різноманітних заходах, проектах, конкурсах тощо.
І ВІДДІЛ (народні пісні)
- «Гей, пливе кача» – українська лемківська(за іншими даними закарпатська) тужлива народна пісня, обробка вокальної формації «Піккардійська терція»;
- «Степом, степом…» – слова і музика Анатолія Пашкевича, обробка театру пісні «Джерела»;
- «Ой у лісі, на полянці» – українська повстанська пісня, розкладка вокального ансамблю «Менестрель»;
- «Думи мої, думи мої» – вірш Тараса Шевченка, музика Олександра Рубця, обробка Євгена Козака;
- «Сад ангельських пісень» – слова Володимира Цибулька, музика Ярослава Нудика, обробка вокальної формації «Піккардійська терція».
ІІ ВІДДІЛ (духовні піснеспіви)
- «З нами Бог» – піснеспів Великого повечір’я, музика К. Постернака;
- «Душе моя» – кондак Великого покаянного канону преподобного Андрія Критського;
- «Тіло Христове прийміть» – запричасний стих, грецького розспіву;
- «Святий Боже» – трисвяте, музика Петра Чайковського;
- «Ой, зійшла зоря» – слова почаївського монаха, розкладка Миколи Леонтовича.
ІІІ ВІДДІЛ (колядки)
- «Добрий вечір тобі» – народна колядка;
- «Щедрик» – народна щедрівка, музика Миколи Леонтовича;
- «Господь Бог Предвічний» – різдвяна колядка, розкладка вокального ансамблю «Менестрель»;
- «Нова радість стала» – народна колядка, обробка вокальної формації «Піккардійська терція»;
- «У неділю рано» – народна колядка, обробка вокальної формації «Піккардійська терція».
Завершився творчий вечір вокального ансамблю многоліттям та колядкою-віншуванням «Будьте здорові».
Учасники аматорського вокального ансамблю Богословського відділення - "Менестрель", висловлюють щиру вдячність усім присутнім гостям за витривалість та терпіння під час виступу. Особлива подяка високоповажній, талановитій, чарівній жінці, прекрасному викладачеві й педагогові, керівнику й модератору мистецької світлиці «Місце зустрічі» – Ларисі Василівні Бережан. Також щира подяка дирекції Центрального Палацу культури, зокрема його директору – Олександру Вікторовичу Мадею за сприяння у проведенні запланованої зустрічі.
Дорогі друзі! Бажаємо усім Вам святкового, передріздвяного настрою, міцного здоров’я, миру й безмежного людського щастя, щедрих Божих благословінь та опіки Божої Матері.
З глибокою повагою, вдячність та молитвою – «МЕНЕСТРЕЛЬ».
АМАТОРСЬКИЙ ВОКАЛЬНИЙ АНСАМБЛЬ
БОГОСЛОВСЬКОГО ВІДДІЛЕННЯ КПБА – «МЕНЕСТРЕЛЬ»
(історична довідка)
Вокальний ансамбль «Менестрель» створений 2001 р. студентами-богословами філософсько-теологічного факультету Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. До першого складу ансамблю увійшли: Юрій Лужний, Ярослав Міськів, Віталій Бучовський, Михайло Онищук, Володимир Стеблина і Микола Марусяк, який і став художнім керівником ансамблю (сьогодні викладач Богословського відділення КПБА, настоятель Свято-Вознесенського храму та клірик Свято-Троїцького собору в м. Снятині).
Точка відліку у яскравому самобутньому творчому польоті «Менестреля» – 10 грудня 2001 року. Саме у цей день відбувся дебют новоствореного секстету – на загальноуніверситетському конкурсі стрілецької пісні, де виборов перше місце. І з того часу ансамбль став постійним не лише учасником, призером, а й переможцем різних концертів, фестивалів і конкурсів. В арсеналі першого складу «менестрелівців» перемоги на конкурсах імені Назарія Яремчука, колядок і щедрівок, стрілецьких і патріотичних пісень, оглядів художньої самодіяльності тощо.
Дещо згодом до ансамблю приєднався студент факультету Роман Коновалов (на місце Михайла Онищука, який, отримавши священичий сан, приступив до пастирського служіння), а ще пізніше до роботи ансамблю долучилися Юрій Антошків і Андрій Кучірка. Цінно, що «Менестрель» не припинив своєї творчої діяльності навіть тоді, коли перший склад ансамблю залишив стіни університету, адже нове покоління талановитих студентів-богословів гідно продовжили співочий шлях своїх попередників.
З 2006 р. розпочалася нова хвиля ,,менестрелівців”, проте як квартету. До його складу увійшли: Дмитро Кубієвич, Петро Данильчик, Іван Шубин та Василь Пазюк, який став керівником ансамблю (сьогодні усі четверо вищевказаних учасників колективу – священнослужителі різних єпархій УПЦ КП).
У 2007 р. до складу вокального ансамблю увійшли ще двоє студентів богословського відділення – Олександр Марчук, який замінив Дмитра Кубієвича та Іван Лазаренко (сьогодні священнослужитель Тернопільської єпархії УПЦ КП), а наступного року на місце Василя Пазюка став Ігор Луцан.
За три роки «нової хвилі», колектив ставав неодноразовим переможцем загальноуніверситетських конкурсів, проте у 2008 році учасники ансамблю здобувають свою першу перемогу за межами університету – на обласному фестивалі творчості ,,Чисті роси”.
З вересня 2008 року ансамбль складався уже із п'ятеро учасників, зокрема: Івана Лазаренка, Олександра Марчука, Ігоря Луцана, Петра Данильчика та Івана Шубина й діяв під керівництвом Олександра Хоровяка, пізніше – Тетяни Даник. Варто зазначити, що наступного року (2009) вокальний ансамбль стає переможцем обласного фестивалю-конкурсу „Рідна пісня”.
У кінці 2009 року склад ансамблю переріс у секстет - місце баритона (Петра Данильчика) замінили Роман Олексюк і Микола Повх.
З 2010 р. замість Івана Шубина, якого було рукоположено в сан диякона, учасником вокального ансамблю став студент-богослов Святослав Костецький,
Уже з 2011 р. до складу колективу входи: Іван Лазаренко, Олександр Марчук, Ігор Луцан, Володимир Петрук та Святослав Костецький.
За період свого існування вокальний ансамбль ,,Менестрель” ставав неодноразовим переможцем загальноуніверситетських, міжвузівських, міських, обласних конкурсів та вернісажів, фестивалів духовної та класичної музики, а також постійним учасником загальноуніверситетських, обласних та благодійних концертів. Його голоси лунали і закордоном, зокрема в республіках Польща та Румунія.
Сьогодні ансамбль діє під керівництвом диякона Ігоря Луцана, а до його складу входять: Олександр Марчук, Роман Марчишак, Анатолій Марчук, Михайло Мельник та зовсім новий учасник – Юрій Міськів.
Прес-служба
Богословського відділення
|