НЕХАЙ СЯЄ СВІТЛО ВАШЕ ПЕРЕД ЛЮДЬМИ (Мт. 5, 16)
Викладачі-богослови кафедри культурології, релігієзнавства та теології активно включилися в профорієнтаційну та агітаційну кампанію.
З їх участю відбулася низка цікавих і багатообіцяючих заходів: конференцій, просвітницьких зустрічей, круглих столів та науково-методичних семінарів, на яких, попри їхньої основні цілі і завдання, їм вдавалося популяризувати спеціальності кафедри культурології, релігієзнавства та теології і, зокрема, спеціальності 041 – богослов’я.
Це не вперше, коли популяризація цієї спеціальності відбувається на такому рівні, адже на Прикарпатті, схоже, добре усвідомлюють настанову відомого німецького державника і стратега Отта фон Бісмарка про те, що війни виграють не генерали, а шкільні вчителі і парафіяльні священики!
Серед таких найбільш вдалих вважаю семінар директорів «Педагогіка партнерства», що відбувся на базі Луківського НВК 13 лютого 2018 р.
І хоча захід був розрахований на директорів шкіл, чи не головну роль грав на ньому кандидат богословських наук, протоієрей Миколай Симчич.
Високий рівень та важливе соціально-практичне значення семінару засвідчує передусім його тематика: «Педагогіка партнерства – ключовий компонент формули успіху нової української школи», також те, що він проходив під патронатом відділу освіти Городенківської РДА та з благословення високореосвященного єпископа Коломийського і Косівського Юліана.
Висловлюю щиру подяку директору Луківського НВК Вірі Нестерик, начальнику Городенківського райвно Світлані Івасюк, рідний брат якої Володимир Перва є випускником релігієзнавчого відділення філософсько-теологічного факультету та усім директорам шкіл, які були присутні на семінарі за підтримку і сприяння у популяризації богословської освіти серед учнівської молоді.
Окреме спасибі нашому великому достойнику - всечесному отцю Миколаю Симчичу за його батьківську любов до нашого Богословського віддділення і турботу за духовний розвиток української молоді.
Сподіваємося, що спільними зусиллями ми створимо ширші можливості для здобуття вищої освіти випускниками увірених їм шкіл.
Зі свого боку, запрошую відвідати наш університет, факультет, кафедру. Я готовий зустріти і сам особисто провести екскурсію для учнів випускних класів будь-якої школи з Городенківщини, щоб ближче познайомити їх з перевагами навчання на філософсько-теологічному факультеті Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича і, зокрема, на кафедрі КРТ, а відтак і ближче познайомити з самим університетом як унікальною пам’яткою архітектури, що перебуває під охороною ЮНЕСКО та одним із кращих вузів не лише України, а й Центрально-Східної Європи.
В.о. завідувача кафедрою культурології, релігієзнавства та теології
Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича
доцент, доктор філософських наук, свящ. Миколай Шкрібляк