24 та 25 травня 2018 року в рамках ХXVIII фестивалю «Міколовські Дні Музики» (Mikołowskie Dni Muzyki (ПОЛЬЩА) 19.05.2018 – 9.06.2018), на запрошення організаторів заходу, аматорський вокальний ансамбль «Менестрель» дав два концерти перед слухачами міст – Міколова (Mikołow) та Забже (Zabrze).
Першого дня учасники гурту виступили з концертною програмою під назвою «Слава Богу за все!» у костелі святих апостолів Петра і Павла (Mikołow), а другого – у костелі святої праведної Анни (Zabrze).
Концертна програма поділялася на два відділи – духовної і народної музики. Репертуар ансамблю був досить різноманітним і включав складні музичні твори, написані відомими композиторами та вокальними гуртами у специфічних розкладках й обробках, зокрема: Дмитром Бортнянським, Кирилом Стеценком, Петром Чайковським, Миколою Леонтовичем, Дмитром Котком, Олександром Рубцем, Євгеном Козаком, Миколою Кедровим, Петром Диньовим, вокальною формацією «Піккардійська терція», театром пісні «Джерела» та ін.
На концерті ансамблю «Менестрель» були присутні поважні гості, зокрема мер міста Міколова (Mikołowа) – пан Станіслав Пейчула (Stanisław Piechula), генеральний директор фестивалю – пан Владислав Шиманський (Władysław Szymanski), директор міського будинку культури в Міколові – пані Ізабела Якубовська (Izabela Pazdziorek-Jakubowska), а також представники римсько-католицького духовенства.
Завершився концерт вокального ансамблю многоліттям та віншуванням «Будьте здорові».
Варто зазначити, що в цьогорічному фестивалі брали участь представники таких країн як Чехії, Франції, Норвегії, Німеччини, України, Швейцарії, Італії, Англії, Данії, Швейцарії, Угорщини, Словаччини та Австрії. Пропонована програма була широкою й багатою, адже включала в себе оркестрові, органні, камерні та сольні концерти, в яких представлені твори різних історичних епох та світових композиторів.
Наступного дня, 25 травня, учасники ансамблю були запрошені на офіційну зустріч з мером міста – паном Станіславом Пейчулою, під час якої обидві сторони поділилися враженнями від побаченого і почутого. На знак поваги, пан Станіслав вручив менестрелівцям пам’ятні подарунки й запросив учасників колективу до спільної «Україна-Польща» співпраці в культурно-просвітницьких та мистецьких заходах.
Цього ж дня відбулася зустріч і з жіночим вокальним ансамблем «Міколов’янки», які й організували нам тепле прийняття, а також місцевим ксьондзом, настоятелем костелу святої праведної Анни (Zabrze). У ході розмови кожен мав змогу поділитися своїми враженнями та досвідом, а відтак обговорити перспективи на майбутнє.
(Концерт у костелі святої праведної Анни).
Впродовж дводенної поїздки учасники ансамблю також побувати у визначних місцях міст Міколова (Mikołow) і Забже (Zabrze).
Подякувавши за гостинність, турботливість, жертовність й доброту учасники вокального ансамблю «Менестрель» відбули до України.
АМАТОРСЬКИЙ ВОКАЛЬНИЙ АНСАМБЛЬ
БОГОСЛОВСЬКОГО ВІДДІЛЕННЯ – «МЕНЕСТРЕЛЬ»
(історична довідка)
Вокальний ансамбль «Менестрель» створений 2001 р. студентами-богословами філософсько-теологічного факультету Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. До першого складу ансамблю увійшли: Юрій Лужний, Ярослав Міськів, Віталій Бучовський, Михайло Онищук, Володимир Стеблина і Микола Марусяк, який і став художнім керівником ансамблю (сьогодні викладач Богословського відділення КПБА, настоятель Свято-Вознесенського храму та клірик Свято-Троїцького собору в м. Снятині).
Точка відліку у яскравому самобутньому творчому польоті «Менестреля» – 10 грудня 2001 року. Саме у цей день відбувся дебют новоствореного секстету – на загальноуніверситетському конкурсі стрілецької пісні, де виборов перше місце. І з того часу ансамбль став постійним не лише учасником, призером, а й переможцем різних концертів, фестивалів і конкурсів. В арсеналі першого складу «менестрелівців» перемоги на конкурсах імені Назарія Яремчука, колядок і щедрівок, стрілецьких і патріотичних пісень, оглядів художньої самодіяльності тощо.
Дещо згодом до ансамблю приєднався студент факультету Роман Коновалов (на місце Михайла Онищука, який, отримавши священичий сан, приступив до пастирського служіння), а ще пізніше до роботи ансамблю долучилися Юрій Антошків і Андрій Кучірка. Цінно, що «Менестрель» не припинив своєї творчої діяльності навіть тоді, коли перший склад ансамблю залишив стіни університету, адже нове покоління талановитих студентів-богословів гідно продовжили співочий шлях своїх попередників.
З 2006 р. розпочалася нова хвиля ,,менестрелівців”, проте як квартету. До його складу увійшли: Дмитро Кубієвич, Петро Данильчик, Іван Шубин та Василь Пазюк, який став керівником ансамблю (сьогодні усі четверо вищевказаних учасників колективу – священнослужителі різних єпархій УПЦ КП).
У 2007 р. до складу вокального ансамблю увійшли ще двоє студентів богословського відділення – Олександр Марчук, який замінив Дмитра Кубієвича та Іван Лазаренко (сьогодні священнослужитель Тернопільської єпархії УПЦ КП), а наступного року на місце Василя Пазюка став Ігор Луцан.
За три роки «нової хвилі» колектив ставав неодноразовим переможцем загальноуніверситетських конкурсів, проте у 2008 році учасники ансамблю здобувають свою першу перемогу за межами університету – на обласному фестивалі творчості ,,Чисті роси”.
З вересня 2008 року ансамбль складався уже із п'ятеро учасників, зокрема: Івана Лазаренка, Олександра Марчука, Ігоря Луцана, Петра Данильчика та Івана Шубина й діяв під керівництвом Олександра Хоровяка, пізніше – Тетяни Даник. Варто зазначити, що наступного року (2009) вокальний ансамбль стає переможцем обласного фестивалю-конкурсу „Рідна пісня”.
У кінці 2009 року склад ансамблю переріс у секстет - місце баритона (Петра Данильчика) замінили Роман Олексюк і Микола Повх.
З 2010 р. замість Івана Шубина, якого було рукоположено в сан диякона, учасником вокального ансамблю став студент-богослов Святослав Костецький.
Уже з 2011 р. до складу колективу входи: Іван Лазаренко, Олександр Марчук, Ігор Луцан, Володимир Петрук та Святослав Костецький, а з 2014 року замість Івана Лазаренка учасником вокального ансамблю стає Роман Марчишак.
За період свого існування вокальний ансамбль ,,Менестрель” ставав неодноразовим переможцем загальноуніверситетських, міжвузівських, міських, обласних конкурсів та вернісажів, фестивалів духовної та класичної музики, а також постійним учасником загальноуніверситетських, обласних та благодійних концертів. Його голоси лунали і закордоном, зокрема в республіках Польща та Румунія.
У 2016 році склад колективу знову змінюється, адже замість Святослава Костецького менестрелівцем стає Михайло Мельник.
Уже за два неповних роки, у лютому 2018 року, склад ансамблю нараховує, як у попередні роки своєї творчої діяльності, шість учасників, адже до колективу повертається засновник вокального ансамблю ,,МЕНЕСТРЕЛЬ" - протоієрей Микола Марусяк.
Відтак, СЬОГОДНІ до складу ансамблю входять:
протоієрей Микола МАРУСЯК,
диякон Ігор ЛУЦАН,
Олександр МАРЧУК,
Роман МАРЧИШАК,
Анатолій МАРЧУК,
Михайло МЕЛЬНИК.
У репертуарі на сьогоднішній час ансамбль нараховує понад 40 музичних творів, в основі яких є церковні піснеспіви, колядки та українські народні пісні в обробці українських композиторів і пісні сучасних авторів, які виконуються акапельно. Творчі пошуки співців завжди невід’ємні від народного мелосу та фольклору рідного краю.
|