«Споконвіку було Слово, і Слово було у (до) Бога, і слово було Бог…» (Євангеліє за Іоаном 1,1)
У стінах колишньої резиденції Буковинських митрополитів реалізовано науково-мистецьку ініціативу «ДЕНЬ ПРАВОСЛАВНОГО БОГОСЛОВ’Я В ЧНУ»!
Напередодні престольного свята університетського храму Трьох Святителів вперше в історії Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича з ініціативи філософсько-теологічного факультету, активної участі й підтримки філологічного факультету було відзначено «ДЕНЬ ПРАВОСЛАВНОГО БОГОСЛОВ’Я В ЧНУ»! Організатори цієї науково-мистецької ініціативи висловлюють щиру подяку всім тим, хто долучився до реалізації проекту, який цьогоріч відбувся у форматі богословського івент-колоквіуму в мистецькому обрамленні духовної музики й поетичного слова: «Світила патристичної думки і богословський дискурс у Чернівцях ХІХ – початку ХХ ст.». Зазначаючи «цьогоріч», ми щиро віримо і сподіваємось, що проект такого змісту ініціатив закладе міцні ідейні підвалини у справі започаткування щорічного відзначення 12 лютого (за григоріанським календарем) в День пам’яті Великих Вселенських Учителів і Святителів – Василія Великого, Григорія Богослова та Іоана Золотоустого, відомого у церковному середовищі свята богослов’я у дещо концептуально конкретизованому ракурсі репрезентації - ДНЯ ПРАВОСЛАВНОГО БОГОСЛОВ’Я не лише в межах теологічної школи Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, а й інших богословських шкіл України!
Науково-мистецький колоквіум тематично був розподілений на два змістовних блоки, в кожному з яких компактно представлено як наукову, так і мистецьку частини. «Колоквіумний» другий блок було розпочато відповідною мистецькою частиною, яка отримала назву «Богослов’я й українська мова у творчості вітчизняних митців». Тут ми всі мали змогу серцем діткнутись до музичного доробку сучасних українських композиторів. Пролунала молитва - архангельське привітання Божій Матері «Богородице Діво, радуйся!» (музика Романа Гурка) у виконанні змішаного хору студентського товариства «Academia Orthodoха» /склад колективу: Роман Марчишак, магістр богослов’я (тенор, керівник), протоієрей Миколай Марусяк, кандидат наук із богослов’я, викладач кафедри КРТ ФТФ (бас), Михайло Малиш, студент IV курсу спеціальності «богослов’я» (баритон), Тетяна Сливка (альт), Марія Брудняк, магістр релігієзнавства (альт), Ольга Різун, студентка IV курсу спеціальності «Початкова освіта» та II курсу спеціальності «Філологія (українська мова та літератур)» (сопрано), Юлія Костюк, студентка ІІ курсу, спеціальності «богослов’я» (сопрано)!
Завершити хотілося б настановами заклику до всіх тих, які прагнуть іти назустріч Святим Отцям Церкви (стати справжніми православними богословами) через поетичне слово, яке з'явилось на світ саме в процесі підготовки до цього заходу ієрея Миколи Шкрібляка, доктора філософських наук, доцента, завідувача кафедри культурології, релігієзнавства та теології, який теж щиро вболівів за те, щоб цей захід відбувся!
|