Хоч і молода, але вже традиція... Жива традиція…
Другий рік поспіль студенти та викладачі богословських освітньо-професійних програм у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича, а також запрошені експерти згуртовуються у цікавій творчій ініціативі, що синтезує й академічність, і дослідництво, й естетичну налаштованість, і зорієнтованість до Сакрального.
Нині (11 лютого 2021 р.), як і торік, «День православного богослов’я в університеті» створив нагоду для продуктивного спілкування науковців, педагогів, студентів, релігійних лідерів (стейкголдерів богословських бакалаврської та магістерської освітніх програм), громадських активістів, медійників. Зустріч відбувалася у Блакитній залі.
До речі, у Чернівецькому університеті богословський і релігієзнавчий діалог нерідко ведеться у широкому міжконфесійному та міжсвітоглядному форматах. Але традиції православного богослов'я, як відомо, тут також міцні та творчі в історичному і культурному вимірах.
Тож цікаве обговорення тривало в міждисциплінарному полі богослов’я, релігієзнавства, філософії освіти, мистецтвознавства.
Лейтмотивною темою цього разу став богословський кластер освітнього процесу саме в Чернівецькому університеті. Цю тему обмірковували у синхронічному та діахронічному аспектах, адже богослов’я як галузь освіти було в ХІХ ст. серед, так би мовити, «співзасновників» нашого університету. Богословський, філософський і правознавчий – це історично перші три факультети університету в Чернівцях. А відродилося тут богослов’я зі здобуттям Україною Незалежності.
Під час зустрічі науковий діалог сполучався з регістрами сакральної музики в проникливому виконанні вокальних формацій студентського наукового товариства «Academia Orthodoxa» та «Менестрель», заснованих свого часу на філософсько-теологічному факультеті, спадкоємицею якого стала тепер кафедра філософії та культурології.
Приємно та прикметно, що участь у заході взяли й випускники філософсько-теологічного факультету різних років. Вони працюють за фахом та підтримують і людські, і професійні контакти з Alma Mater, сприяючи функціонуванню та розвиткові відповідних освітніх програм.
Серед учасників сьогоднішньої події – архієпископ Чернівецький і Хотинський Православної Церкви України Герман Семанчук (бакалавр філософії й магістр богослов’я); завідувачка кафедри філософії та культурології, докторка філософських наук, доцентка Ольга Рупташ; заступниця декана філологічного факультету, кандидатка філологічних наук, доцентка Лариса Маркуляк; доктор філософських наук, доцент, протоієрей Микола Шкрібляк; кандидат історичних і богословських наук, доцент, протоієрей Микола Лагодич (гарант магістерської програми з богослов’я); кандидат історичних і богословських наук, доцент, протоієрей Микола Щербань (гарант бакалаврської освітньої програми з богослов’я); кандидат історичних наук, старший науковий співробітник університету, пресвітер Ігор Луцан; кандидат наук з богослов’я, учитель християнської етики Снятинського ліцею «Інтелект», протоієрей Микола Марусяк; інші представники студентсько-викладацького, експертного, пастирського середовища.
Варто також зауважити, що в рамках заходу відбулося обговорення освітніх програм (бакалаврської й магістерської) зі спеціальності 041 Богослов’я здобувачами вищої освіти.
Основні аспекти програми презентували гаранти освітніх програм: кандидат історичних і богословських наук, доцент, протоієрей Микола Щербань (гарант бакалаврської освітньої програми з богослов’я); кандидат історичних і богословських наук, доцент, протоієрей Микола Лагодич (гарант магістерської програми з богослов’я). У ході зустрічі було обговорено низку важливих питань, щодо покращення і оптимізації освітніх програм, її змістового наповнення тощо.
Модерував подію її ініціатор та натхненник, кандидат філософських наук, асистент кафедри філософії та культурології, старший науковий співробітник університету Олександр Марчук.
Репортаж підготував доктор філософських наук,
доцента кафедри філософії та культурології Олександра БРОДЕЦЬКОГО
|