Богословське відділення / День покрови Пресвятої Богородиці,
: ГОЛОВНА :: ІСТОРІЯ ФАКУЛЬТЕТУ :: НАВЧАЛЬНИЙ ПРОЦЕС :: ВИКЛАДАЧІ :: СТУДЕНТИ :: АБІТУРІЄНТУ :: ВИПУСКНИКИ :
: ХРАМИ :: КОНТАКТИ :: БІБЛІОТЕКА :: Студентське товариство «ACADEMIA ORTHODOXA» :: Державне визнання документів про вищу духовну освіту :: Переведення на навчання/Придбання другої вищої освіти :

Розклад занять



Наш банер




День покрови Пресвятої Богородиці

14 жовтня 2008 року, у день покрови Пресвятої Богородиці, в університетському храмі Трьох Святителів було звершене святкову Божественну Літургію. Богослужіння очолював завідувач Богословського відділення, кандидат богословських наук, доцент, прот. Микола Щербань у співслужінні викладача-методиста Богословського відділення свящ. Миколи Лагодича.

У святковій проповіді з нагоди свята отець-завідувач, зокрема, сказав: "Возлюблені у Христі брати і сестри! ...Цього дня, коли ми вшановуємо Богородицю, кожен із нас мріє опинитись під Її святим покровом і тим самим уникнути бід, скорбот та напастей...Як тоді, багато століть тому, чудесне явлення Божо Матері підняло людей на боротьбу і надихнуло їх на подвиги, так нехай нині, у цей святковий день, і кожен із нас, перебуваючи під Покровом Богородиці, нехай постане на боротьбу і гріхом та пороками у своєму власному житті, у своїй власній душі..."

 

ikona_pokrova_3

 

14 жовтня - Покрова Пресвятої Богородиці Історія свята

Свято Покрови Пресвятої Богородиці встановлене близько 1164 року. Християнські історики говорять про те, що на грецьку імперію напали сарацини, ворог був сильний, і грекам загрожувала велика небезпека. У той час і відбулося дивна поява Матері Божої. Трапилося це у Влахернській церкві, де зберігалася риза Богоматері, Її головний покрив (мафорій) і частина поясу, перенесені з Палестини в V столітті.

У недільний день, під час цілонічного пильнування, коли храм був переповнений тими, що моляться, святий Андрій, Христа ради юродивий, о четвертій годині ночі, піднявши очі до неба, побачив Пресвяту Владичицю, що йшла по повітрю, нашу Богородицю, осяяну небесним світлом і оточену Ангелами і сонмом святих. Святий Хреститель Господній Іоанн і святий апостол Іоанн Богослов супроводжували Царицю Небесну. Преклонивши коліна, Пресвята Діва почала зі слізьми молитися за християн і довгий час перебувала в молитві, потім, підійшовши до Престолу, продовжувала Свою молитву, закінчивши яку, Вона зняла з Своєї голови покривало і простягнула його над людьми, що молилися в храмі, захищаючи їх від ворогів видимих і невидимих. Пресвята Владичиця сяяла небесною славою, а покрив у руках Її блищав «краще променів сонячних».

Чудове явище Богородиці, що покриває християн, підбадьорило і втішило греків, зібравши останні сили, вони перемогли сарацинів.


Версія для друку
Автор: admin
Дата створення: 2010-01-04
Рубрика:
Перегляди: 3831

Пошук

Наші друзі

Івано-Франківський Богословський Інститут ім. преп. Феодосія Манявського

Вища Богословська Академія при Івано-Франківському Єпархіальному Управлінні ПЦУ

Київська Православна Богословська Академія

Дніпровська Духовна Семінарія

Львівська Православна Богословська Академія

Волинська Православна Богословська Академія

cerkva.te.ua

Рівненська духовна семінарія

Львівська духовна семінарія святого апостола і євангелиста Іоана Богослова


eXTReMe Tracker

Пишіть нам. Е-mail:
Всі тексти, зображення, ілюстрації та інший вміст цього веб-сайту є власністю
Богословського відділення КПБА при ФТФ ЧНУ ім. Ю. Федьковича.
При використанні будь-якої інформації з даного сайту посилання
на
www.bogoslov.cv.uaОБОВ’ЯЗКОВЕ.