На Богословському відділенні проведено черговий науково-методичний семінар на тему: «СПЕЦИФІКА ВИКЛАДАННЯ БІБЛІЄЗНАВЧИХ ДИСЦИПЛІН У ЕВРОПЕЙСЬКИХ УНІВЕРСИТЕТАХ», який провів завідувач Богословського відділення доц. прот. Микола Щербань.
У ході даного навчально-методичного семінару було обговорено не лише суть навчальних програм з біблієзнавчих курсів, які викладаються у класичних університетах Європи, але й було розглянуто ряд методичних особливостей викладання. Для прикладу було взято особливості викладання біблеїстики в наступних університетах: University of Copenhagen (Данія), Durham University (Великобританія), University of Helsinki (Фінляндія), University of Iceland (Ісландія), University of Oslo (Норвегія), Uppsala University (Швеція), Tübingen University (Німеччина), Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II (Польща), Universitatea "Alexandru Ioan Cuza" (Румунія).
Як було зазначено доповідачем, характерною (і відмінною) ознакою усіх цих навчальних закладів є те, що у них безперервно функціонували повноцінні теологічні факультети, що посприяло стабільному зростанню якості наукових на науково-методичних досліджень. Зокрема, існують фахові кафедри біблеїстики (чи, навіть, окремі кафедри Нового та Старого Завітів). Також цікавим фактом є те, що для сучасних досліджень у галузі біблієзнавства характерним є комплексний розвиток між предметних зв'язків. Хоча тлумачення біблійних Писань є ядром теологічних досліджень, проте накопичені навчальні компетенції розповсюджуються також і на ряд спеціальних розробок у галузі історії Старого Заповіту, Кумранських писань, апокрифічної літератури, історії письмового та усного перекладу, впливу еллінської філософії, гендерної герменевтики, семіотики тощо.
Було розглянуто також ряд питань пов'язаних із специфікою організації навчального процесу взагалі та у магістратурі зокрема.
|