Богословське відділення / На філософсько-телогічному факультеті відбувся круглий стіл на тему:«Моральна криза українського суспільства, соціальне сирітство та значення духовної спрямованості системи освіти»,
: ГОЛОВНА :: ІСТОРІЯ ФАКУЛЬТЕТУ :: НАВЧАЛЬНИЙ ПРОЦЕС :: ВИКЛАДАЧІ :: СТУДЕНТИ :: АБІТУРІЄНТУ :: ВИПУСКНИКИ :
: ХРАМИ :: КОНТАКТИ :: БІБЛІОТЕКА :: Студентське товариство «ACADEMIA ORTHODOXA» :: Державне визнання документів про вищу духовну освіту :: Переведення на навчання/Придбання другої вищої освіти :

Розклад занять



Наш банер




На філософсько-телогічному факультеті відбувся круглий стіл на тему:«Моральна криза українського суспільства, соціальне сирітство та значення духовної спрямованості системи освіти»

У четвер, 4 березня 2011 року, на філософсько-телогічному факультеті відбувся круглий стіл на тему:«Моральна криза українського суспільства, соціальне сирітство та значення духовної спрямованості системи освіти». У заході прийняли участь представники провідних релігійних конфесій Буковини, а також науковці та представники громадських організацій.

 

p3033430_500
 
p3033431_500 
 
p3033429_500 
 
p3033434_500 
 

 

У ході дискусії було розглянуто цілий ряд актуальних питань соціального характеру (соціальне сирітство, алкоголізм, наркоманія і т.д.) крізь призму морального зубожіння населення нашої держави загалом та Буковини зокрема. 

1.       Основними  темами дискусії були наступні:

  1.   Сучасний моральний стан суспільства України, його причини та тенденції.
  2.   Симптоми моральної кризи суспільства.
  3.   Причини виникнення соціального сирітства в Україні.
  4.   Зв'язок проблеми соціального сирітства з морально-духовним вихованням.
  5.   Значення предметів духовної спрямованості в системі освіти для майбутнього покоління українців.
  6.   Пропозиції щодо конкретних кроків вирішення проблем і завдань з вищезазначених питань.
  7.   Пропозиції щодо формату подальшої праці.

 

За результатами засідання учасниками було ухвалено резолюцію.

 

РЕЗОЛЮЦІЯ КРУГЛОГО СТОЛУ

Круглий стіл «Моральна криза українського суспільства, соціальне сирітство

та значення духовної спрямованості системи освіти»?

Чернівці, 3 березня 2011 р.

Ми, представники релігійних громад, мирянських товариств та освітніх закладів м. Чернівці, що об'єднані вірою у Господа нашого Ісуса Христа і турботою про духовне здоров'я українських громадян, висловлюємо свою стурбованість моральною кризою, яка охоплює щораз більші ланки українського суспільства.

Оскільки беззаконня утверджується  у  багатьох сферах суспільства, ми занепокоєні тим, що у країні формується феномен «аморальної більшості», свідченням якого є той факт, що «моральні норми людської порядності й відповідальності ...розглядаються більшістю дорослого населення ...як норми поведінки «моральних аутсайдерів» (Є. Головаха, Інститут соціології НАН України).

Під сумнів поставлено головні засади здорового суспільства, зокрема інститут сім'ї та шлюбу, право на життя й гідність людини як образу й подоби Бога. Проблеми морального релятивізму, занепаду етики праці, зневаги до немічних і загалом зростання суспільної безвідповідальності у країні набули такої ваги, що питання духовної безпеки має стати не менш пріоритетним, аніж питання енергетичної чи геополітичної безпеки.

Найбільш вразливими до цього стану речей є ті, хто не може захистити себе сам: сироти й люди похилого віку, люди з особливими потребами й підростаюча молодь. Зокрема, у країні сформувалося явище «соціального сирітства» (сироти при живих батьках) та безпритульності, що є виразним індикатором байдужості держави до духовного виміру суспільства та інституту сім'ї.

Усі ми, учасники круглого столу, зійшлися на тому, що головною причиною моральної кризи у державі є духовний занепад суспільства. Він спричинюється, передусім, недостатністю духовно-морального виховання дітей в освітній системі країни, негативним впливом ЗМІ на суспільну свідомість, нехтуванням принципами християнської моралі та принципів верховенства права, які передбачають неухильне дотримання Божих заповідей, а також закону з боку всіх членів суспільства, і зокрема - особами, які наділені владою. Оскільки причина цих проблем, передусім, є моральною, вирішити їх не можуть лише правові, каральні заходи - головною відповіддю є виховання нового покоління українців з високими стандартами духовності та моральності, з глибоким розумінням призначення батьківства та материнства.

Тому ми закликаємо посадових осіб нашої держави до виконання законів Божих та людських (державних), на всіх рівнях влади встановити належну виконавську дисципліну службовців і етичний контроль за їхнім ставленням до громадян України.

Держава має всіляко підтримувати гуманітарну місію доброчинних громадських організацій, засобів масової інформації та освітніх закладів. У свою чергу, громадський сектор має стати промотором духовного відродження суспільства.

Ми закликаємо державу покінчити з рудиментами дискримінаційного ставлення атеїстичної держави щодо релігійної сфери, зокрема у ділянці освіти. Етичне виховання дітей на засадах християнських цінностей має стати предметом широкого суспільного обговорення з участю релігійних організацій. Право релігійних організацій засновувати освітні заклади і право батьків на альтернативну (щодо державної) освіту для своїх дітей мають бути гарантовані. Це розширить конкуренційне поле у ділянці освіти, що позитивно вплине на якість освіти загалом.

Ми звертаємось до наших однодумців у всіх ділянках суспільного життя з закликом висловити свою позицію з приводу на зростання моральної кризи у нашій країні й солідарно об'єднати наші зусилля  в обстоюванні духовного здоров'я народу.

       Підводячи підсумок ми плануємо продовжувати круглі столи з аналогічною тематикою для того, щоб:

-         проаналізувати основні негативні тенденції, які мають місце в українському суспільстві, і на основі цього сформулювати проект відозви «Православні, католики та протестанти за духовність, моральність та законність в Україні»;

-         погодити цей документ з усіма учасниками круглого столу в електронному режимі;

-         оприлюднити цей документ у формі Акції збору підписів на його підтримку.

 


Версія для друку
Автор: prodo
Дата створення: 2011-03-04
Рубрика:
Перегляди: 4099

Пошук

Наші друзі

Івано-Франківський Богословський Інститут ім. преп. Феодосія Манявського

Вища Богословська Академія при Івано-Франківському Єпархіальному Управлінні ПЦУ

Київська Православна Богословська Академія

Дніпровська Духовна Семінарія

Львівська Православна Богословська Академія

Волинська Православна Богословська Академія

cerkva.te.ua

Рівненська духовна семінарія

Львівська духовна семінарія святого апостола і євангелиста Іоана Богослова


eXTReMe Tracker

Пишіть нам. Е-mail:
Всі тексти, зображення, ілюстрації та інший вміст цього веб-сайту є власністю
Богословського відділення КПБА при ФТФ ЧНУ ім. Ю. Федьковича.
При використанні будь-якої інформації з даного сайту посилання
на
www.bogoslov.cv.uaОБОВ’ЯЗКОВЕ.