Богословське відділення / Свящ. Микола Лагодич прийняв участь у міжнародній науковій конференції ,
: ГОЛОВНА :: ІСТОРІЯ ФАКУЛЬТЕТУ :: НАВЧАЛЬНИЙ ПРОЦЕС :: ВИКЛАДАЧІ :: СТУДЕНТИ :: АБІТУРІЄНТУ :: ВИПУСКНИКИ :
: ХРАМИ :: КОНТАКТИ :: БІБЛІОТЕКА :: Студентське товариство «ACADEMIA ORTHODOXA» :: Державне визнання документів про вищу духовну освіту :: Переведення на навчання/Придбання другої вищої освіти :

Розклад занять



Наш банер




Свящ. Микола Лагодич прийняв участь у міжнародній науковій конференції

Близько ста вчених, релігійних і громадських діячів, публіцистів і видавців зібралися 18 листопада в Чернігові на дводенну міжнародну наукову конференцію "Церковне підпілля в СРСР". Конференцію в приміщенні Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки імені В. Г. Короленка провели Чернігівський національний педагогічний університет імені Т.Г. Шевченка, Кестонскій інститут (Оксфорд, Великобританія) за підтримки Чернігівської обласної державної адміністрації України. Від Богословського відділення Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича участь у даній конференції взяв доц. свящ. Миколай Лагодич.

 

img_6106_500
 

 

Відкриваючи форум, директор бібліотеки Інна Аліференко вказала на безпрецедентність такого масштабного наукового заходу, присвяченого підпільній церковного життя в СРСР. Вона висловила сподівання, що конференція стане важливим кроком "для увічнення пам'яті жертв церковних періоду тоталітаризму". Секретар оргкомітету конференції, церковний історик з Чернігова Віталій Шумило, відкриваючи конференцію, повідомив, що тема церковного підпілля в СРСР вперше обговорюється на міжнародному науковому рівні, і представив присутнім виставку фотографій, книг, рукописів, богослужбових предметів, зібраних в різних катакомбних громадах. У великому читальному залі Чернігівської бібліотеки у дні роботи конференції, крім того, представлені інформаційні стенди про діяльність Кестонского інституту та книги дослідників ХХ-ХХІ ст.

 

img_6107_500
 

 

На пленарному засіданні 18 листопада також виступили засновник Кестонского інституту англіканський священик Майкл Бурдо, багаторічний директор інституту Ксенія Деннон, відомий дослідник іосіфлянского руху, професор з Санкт-Петербурга Михайло Шкаровський, професор Київського університету славістики Алла Киридон і насельниця Богородичного Леснінского монастиря у Франції черниця Євфросинія ( Молчанова). Після перерви робота конференції продовжилася в секціях: "Антирелігійна політика в СРСР. Радянські репресивні органи проти Церкви та церковного підпілля", "Православна духовна опозиція тоталітарному режиму в СРСР: зародження і становлення Істинно-Православної Церкви", "Тоталітарна влада у боротьбі з християнством. Релігійне та громадянський спротив в СРСР ". 19 листопада конференція продовжила роботу в секціях.


Версія для друку
Автор: fmykolaj
Дата створення: 2011-11-21
Рубрика:
Перегляди: 3527

Пошук

Наші друзі

Івано-Франківський Богословський Інститут ім. преп. Феодосія Манявського

Вища Богословська Академія при Івано-Франківському Єпархіальному Управлінні ПЦУ

Київська Православна Богословська Академія

Дніпровська Духовна Семінарія

Львівська Православна Богословська Академія

Волинська Православна Богословська Академія

cerkva.te.ua

Рівненська духовна семінарія

Львівська духовна семінарія святого апостола і євангелиста Іоана Богослова


eXTReMe Tracker

Пишіть нам. Е-mail:
Всі тексти, зображення, ілюстрації та інший вміст цього веб-сайту є власністю
Богословського відділення КПБА при ФТФ ЧНУ ім. Ю. Федьковича.
При використанні будь-якої інформації з даного сайту посилання
на
www.bogoslov.cv.uaОБОВ’ЯЗКОВЕ.