Богословське відділення / Маріїне стояння в університетському храмі,
: ГОЛОВНА :: ІСТОРІЯ ФАКУЛЬТЕТУ :: НАВЧАЛЬНИЙ ПРОЦЕС :: ВИКЛАДАЧІ :: СТУДЕНТИ :: АБІТУРІЄНТУ :: ВИПУСКНИКИ :
: ХРАМИ :: КОНТАКТИ :: БІБЛІОТЕКА :: Студентське товариство «ACADEMIA ORTHODOXA» :: Державне визнання документів про вищу духовну освіту :: Переведення на навчання/Придбання другої вищої освіти :

Розклад занять



Наш банер




Маріїне стояння в університетському храмі

mariya_egipetskaya1_cr

Особливим богослужінням Святої Чотиридесятниці є Маріїне стояння. Так називається утреня четверга п'ятої седмиці Великого посту (служиться, зазвичай, у середу ввечері).
Це богослужіння присвячене подвигу преподобної Марії Єгипетської - дивної святої, яка після гріховної молодості 47 років провела в пустелі в подвигу покаяння. На цій утрені повністю прочитуються Великий покаянний канон і житіє прп. Марії Єгипетської.
Зазвичай Маріїне стояння відбувається в середу ввечері. Це по-справжньому тривале богослужіння. Під час цієї служби єдиний раз в році прочитується цілком Великий канон святого преподобного Андрія Критського, який читався по частинах на початку Великого посту (перший раз Великий канон, розділений на чотири частини, читають в понеділок, вівторок, середу і четвер першого тижня Великого посту). Також на цій службі прочитується житіє Марії Єгипетської.
Житіє преподобної Марії склав св. Софроній, патріарх Єрусалимський, а св. Андрій Критський, посланий Єрусалимським патріархом Феодором на VI Вселенський Собор (692 г.), Представив це житіє разом зі своїм каноном.

112


Читання канону св. Андрія і житія Марії Єгипетської на 5-й седмиці звершується Церквою з часу VI Вселенського Собору.
У четвер з нагоди читання Великого канону звершується літургія Ранішосвячених Дарів.

3_500_03


Преподобна Марія була єгипетською подвижницею. Преподобна сама відкрила своє життя святому Зосимі, який незадовго до її смерті зустрів її в пустині. Вона розповіла: «У 12 років я пішла з дому батьків в Александрію, де почала вести порочне життя. Одного разу з натовпом людей вирушила я до Єрусалиму на свято Воздвиження Хреста Господнього. Під час плавання я спокусила багатьох мандрівників.
Прибувши в Єрусалим, я хотіла йти з народом в церкву, але якась невидима сила утримувала мене. Я стала роздумувати, чому я не можу увійти до церкви, коли входять інші. Тоді світ Божий осяяв моє серце, і я зрозуміла, що гріхи мої не пускають мене в храм Божий. Довго я плакала і раптом, піднявши очі до верху, побачила на стіні образ Пресвятої Богородиці. Я стала благати Пресвяту Богородицю простити мене і допустити до церкви, щоб вклонитися Хресту Христовому.
І що ж? Після молитви я вільно увійшла до церкви, поклонилася Святому Хресту і, звернувшись до ікони, стала просити Богородицю наставити мене на шлях спасіння. Тоді я почула голос: «Іди за Йордан, і там знайдеш спокій для душі твоєї!» Я послухалася голосу і через три дні дійшла до монастиря святого Іоанна Предтечі, поблизу річки Йордану. Скупавшись у святій річці, я увійшла до церкви, причастилася Святих Тайн і потім, перейшовши річку, оселилася в тутешній пустелі. Тут я прожила 40 років, харчувалася корінням, терпіла страшний голод. Іноді я мучилася, згадуючи про солодку їжу, яку завжди мала в Єгипті.
Іноді не було і простої води, а мені хотілося тих дорогих вин, які я пила перш без міри. Язик мій проти моєї волі налаштовувався повторювати ті шалені пісні, які колись втішали мене. Страшно я боролася зі своїми злими навиками. Траплялося, що падала на землю від знемоги. Сукня моя зотліло від часу, тіло то страждало від холоду, то горіло від спеки. Але через 17 років настав час спокою ».
Розповівши своє житіє, свята Марія просила Зосиму, що б він в майбутньому році, у Великий четвер, приніс з монастиря Святі Дари і причастив її в той самий день, в який Господь причащав Своїх учнів.
Святий Зосима, прийшовши в пустелю, довго молився і чекав святу подвижниці. Нарешті, побачив, що вона підійшла до річки і, перехрестивши її, пішла по воді. Старець здивувався і хотів вклонитися Марії в ноги, але вона сказала: «Що ти робиш? Ти священик і в руках у тебе Святі Дари! »
Причастившись, свята подвижниця просила ще раз прийти до неї в пустелю; Зосима з'явився через рік і знайшов її вже померлої. Біля її на піску були написані слова: «Отець Зосима! Похорони тут тіло смиренної Марії, яка померла 1 квітня ».
Це було 1 квітня 524 року, в самий день її причастя. Пам'ять святої Марії, крім 1 квітня (14 квітня по новому стилю), шанується в неділю і четвер 5-го тижня Великого Посту.

 

Увечері 28 березня 2012 року в університетському храмі Трьох Святителів було відслужено утреню четверга 5-ї седмиці Великого посту з читанням покаянного канону преподобного Андрія Критського.

p3288525_500

Богослужіння очолив настоятель храму прот. Микола Щербань у співслужінні викладача-методиста відділення  свящ. Миколая Лагодича, студентів: свящ. Богдана Сливки (VІ курс) – настоятеля

p3288548_500

парафії св. пророка Іллі  м. Заліщики Тернопільсько - Бучацької єпархії, свящ. Романа Лазарука (ІІІ курс) – клірика Кіцманської єпархії, свящ. Володимира Солоджука (VІ курс) – настоятеля парафії святого Великомученика Димитрія Солунського с. Лісна Велесниця Коломийської єпархії

p3288539_500

та диякона Василія Чебана (V курс) – клірика Кіцманської єпархії.

p3298553_500

У четвер, 29 березня 2012 року, з нагоди читання Великого канону було звершено літургію

p3298561_500

Ранішосвячених Дарів. Літургіїю звершили: настоятель храму прот. Микола Щербань, клірик храму  свящ. Миколай Лагодич, свящ. Богдан Сливка (студент VІ курсу), свящ. Роман Лазарук (студент ІІІ курсу), свящ. Володимир Солоджук (студент VІ курсу).

p3298570_500

 Після завершення Літургії була відслужена літія за спокій душ та прощення гріхів усіх померлих православних християн.


Версія для друку
Автор: fMykolaj
Дата створення: 2012-03-30
Рубрика: Богослужіння
Перегляди: 3797

Пошук

Наші друзі

Івано-Франківський Богословський Інститут ім. преп. Феодосія Манявського

Вища Богословська Академія при Івано-Франківському Єпархіальному Управлінні ПЦУ

Київська Православна Богословська Академія

Дніпровська Духовна Семінарія

Львівська Православна Богословська Академія

Волинська Православна Богословська Академія

cerkva.te.ua

Рівненська духовна семінарія

Львівська духовна семінарія святого апостола і євангелиста Іоана Богослова


eXTReMe Tracker

Пишіть нам. Е-mail:
Всі тексти, зображення, ілюстрації та інший вміст цього веб-сайту є власністю
Богословського відділення КПБА при ФТФ ЧНУ ім. Ю. Федьковича.
При використанні будь-якої інформації з даного сайту посилання
на
www.bogoslov.cv.uaОБОВ’ЯЗКОВЕ.