Богословське відділення / Преображення Господа, Бога і Спаса нашого Ісуса Христа ,
: ГОЛОВНА :: ІСТОРІЯ ФАКУЛЬТЕТУ :: НАВЧАЛЬНИЙ ПРОЦЕС :: ВИКЛАДАЧІ :: СТУДЕНТИ :: АБІТУРІЄНТУ :: ВИПУСКНИКИ :
: ХРАМИ :: КОНТАКТИ :: БІБЛІОТЕКА :: Студентське товариство «ACADEMIA ORTHODOXA» :: Державне визнання документів про вищу духовну освіту :: Переведення на навчання/Придбання другої вищої освіти :

Розклад занять



Наш банер




Преображення Господа, Бога і Спаса нашого Ісуса Христа

6/19 серпня православні християни відзначають свято Преображення Господнього - одне з дванадцяти найбільших свят Церкви Христової, встановлене на честь об'явлення божественної природи Христа Спасителя своїм учням. Святі отці називали це свято другим Богоявленням. Подію Преображення описують три Євангелисти - Матфей, Марк та Лука. У народі це свято ще називають Спас. 

 

1_500

 

Святкування цього дня сягає ще IV століття, коли св. Єлена побудувала храм на горі Фавор на честь Преображення Господнього. Із VI століття це свято поширюється у всій Церкві під назвою «Преображення Господнє».

2_500_01

З нагоди свята в  університетському ставропігійному храмі Трьох Святителів було відслужено уставні богослужіння. Ввечері, 18 серпня, було відслужено святкову Всенічну. Святкове богослужіння очолив священик Миколай Лагодич у співслужінні дияконів - отця Богдана Сливки та отця Іоана Шубина. У сам день свята, 19 серпня 2010 року, в університетському храмі було відслужено Божественну Літургію.

3_500_01

Для цього свята особливим є освячення плодів. Цей древній звичай відноситься до VIII століття. Колоски та виноград приносили у храм на знак вдячності Богові за Його любов, за дарування щедрого врожаю.

4_500_01

По завершенні богослужіння (як це передбачено богослужбовим уставом) були  прочитані молитви на освячення винограду та інших плодів, після чого принесені з подякою Творцеві плоди були окроплені святою водою.

5_500

Про свято Преображення: 

Щоб підтримати віру в учениках Своїх,коли вони побачать, як Він страждає, Ісус Христос показав їм Свою Божественну славу.

Незадовго до Своїх страждань Ісус Христос взяв трьох учеників: Петра, Якова та Іоана і з ними піднявся на високу гору помолитися (За давнім церковним переданням, це була прекрасна гора Фавор, вкрита багатою рослинністю від підніжжя до вершини).

Поки Спаситель молився, ученики від утоми заснули. Коли ж прокинулися, то побачили, що Ісус Христос преобразився: лице Його засяяло, наче сонце, а одяг Його став білим, як світло. В цей час до Нього з`явились, у славі небесній, два пророки, Мойсей та Ілля, і розмовляли з Ним про страждання і смерть, які Йому належало перетерпіти в Єрусалимі. Незвичайна радість наповнила тоді серця учеників. Коли ж вони побачили, що Мойсей та Ілля відходять від Ісуса Христа, Петро, не знаючи, що сказати, викликнув: "Господи! Добре нам тут бути; коли хочеш, зробимо тут три намети: Тобі один, Мойсеєві один і один Іллі". Раптом світла хмара осінила їх, і вони почули із хмари голос (Бога Отця): "Цей є Син Мій улюблений, в Якому Моє благовоління; Його слухайте!"

Ученики зі страху попадали на землю. Ісус Христос підійшов до них, доторкнувся до них і сказав: "Встаньте і не бійтесь". Ученики встали і побачили Ісуса Христа у звичайному вигляді.

Коли ж вони спускалися з гори, Ісус Христос повелів нікому не розповідати про те, що бачили, доки Він не воскресне з мертвих. (Див.: Мф 17, 1-13; Мк 9, 2-13; Лк 9, 28-36).

Славне Преображення Господа нашого Ісуса Христа православною Церквою святкується 6 серпня (19 серпня н. ст.). Цей день вважається одним з великих свят. Своїм Преображенням Спаситель показав нам, якими стануть люди в майбутньому житті, в Царстві Небесному, як преобразиться тоді весь наш земний світ.

На свято Преображення, після літургії, приносяться у храм і освячуються для споживання виноград і взагалі плоди дерев, наприклад: яблука, груші, сливи тощо.

 

ТРОПАР СВЯТА

Преобразився Ти на горі, Христе Боже, показавши ученикам Твоїм славу Твою, скільки їм можна було. Нехай засяє і нам, грішним, світло Твоє присносущне. Молитвами Богородиці, Світлодавче, слава Тобі.

 

КОНДАК СВЯТА

 

На горі преобразився єси, Христе Боже, і ученики бачили славу Твою, скільки їм можна було, щоб, коли побачать Тебе розп`ятого, страждання Твоє зрозуміли добровільне і світові проповідували, що Ти єси воістину Отче Сяйво.

 

Слово Митрополита Димитрія у день свята Преображення Господнього.


Версія для друку
Автор: fmykolaj
Дата створення: 2010-08-20
Рубрика:
Перегляди: 4168

Пошук

Наші друзі

Івано-Франківський Богословський Інститут ім. преп. Феодосія Манявського

Вища Богословська Академія при Івано-Франківському Єпархіальному Управлінні ПЦУ

Київська Православна Богословська Академія

Дніпровська Духовна Семінарія

Львівська Православна Богословська Академія

Волинська Православна Богословська Академія

cerkva.te.ua

Рівненська духовна семінарія

Львівська духовна семінарія святого апостола і євангелиста Іоана Богослова


eXTReMe Tracker

Пишіть нам. Е-mail:
Всі тексти, зображення, ілюстрації та інший вміст цього веб-сайту є власністю
Богословського відділення КПБА при ФТФ ЧНУ ім. Ю. Федьковича.
При використанні будь-якої інформації з даного сайту посилання
на
www.bogoslov.cv.uaОБОВ’ЯЗКОВЕ.