Богословське відділення / Похвала Пресвятої Богородиці в університетському храмі,
: ГОЛОВНА :: ІСТОРІЯ ФАКУЛЬТЕТУ :: НАВЧАЛЬНИЙ ПРОЦЕС :: ВИКЛАДАЧІ :: СТУДЕНТИ :: АБІТУРІЄНТУ :: ВИПУСКНИКИ :
: ХРАМИ :: КОНТАКТИ :: БІБЛІОТЕКА :: Студентське товариство «ACADEMIA ORTHODOXA» :: Державне визнання документів про вищу духовну освіту :: Переведення на навчання/Придбання другої вищої освіти :

Розклад занять



Наш банер




Похвала Пресвятої Богородиці в університетському храмі

poxvala

Скорботні богослужіння Великого посту двічі перериваються променями радісного світла, і обидва рази джерелом цього світла є Пречиста Богоматір: Похвала Пресвятої Богородиці (субота Акафіста) та Благовіщення Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії.

В суботу п’ятого тижня Великого посту Церква урочисто звершує читання акафісту, або подячної похвали Пресвятій Богородиці. До складу богослужіння цієї суботи входить урочистий спів на утрені (в п`ятницю увечері) акафісту Божої Матері, від чого й сама служба іменується Похвалою Пресвятій Богородиці.

Це свято встановлене в IX столітті за неодноразове визволення заступництвом Божої Матері Константинополя від нашестя ворогів.

Приводом для встановлення цього свята стало чудесне визволення у 626 році Пресвятою Богородицею Царгорода, столиці Візантії, з облоги персів і скіфів. Бачачи велику загрозу життю, мешканці міста зібралися в храмі Святої Софії і з великим плачем благали Бога про порятунок. Константинопольський патріарх Сергій взяв ікону Пресвятої Богородиці «Одигітрія», обійшов з нею хресним ходом навколо стін міста, а потім опустив у воду Її ризу, і, як пише літописець, "море закипіло, ворожі кораблі потонули та ворог відступив від міста".

Місто було врятоване. Вдячні жителі Царгорода всю ніч співали хвалебні пісні на честь заступниці роду християнського Пречистої Діви. З того часу щороку на п’ятому тижні посту (коли відбулося це чудо) у Константинополі відзначалося свято Похвали Богородиці.

Диякон Софійського собору Георгій Пісідійський написав хвалебний гімн Божій Матері, який віруючі співали стоячи. Від цього і пішла його назва – «акафіст», що з грецької перекладається, як «несідальний спів». Кілька століть цей акафіст був єдиним у богослужбовому надбанні Православної Церкви. Він складається з двадцяти чотирьох пісень – за кількістю букв грецького алфавіту.
Згодом уклали повний Чин служби Похвали Богородиці. Спочатку його звершували лише у Влахернському храмі, з роками він поширився у всій Візантії. З ІХ століття це свято стало загальним для всієї Православної Церкви, йому присвятили окрему церковну службу.

30 березня 2012 року, у п’ятницю п’ятого тижня Великого посту, у переддень свята Похвали Пресвятої Богородиці, в університетському храмі Трьох Святителів було відслужено утреню з читанням Акафісту до Пресвятої Богородиці, що звершується особливим спеціально укладеним чином.

Богослужіння очолив клірик храму свящ. Миколай Лагодич у співслужінні студентів: свящ. Богдана Сливки (VІ курс) – настоятеля парафії св. пророка Іллі  м. Заліщики Тернопільсько - Бучацької єпархії, свящ. Романа Лазарука (ІІІ курс) – клірика Кіцманської єпархії та диякона Василія Чебана (V курс) – клірика Кіцманської єпархії.

p3308576_500_01

p3308578_500

p3308583_500

p3308585_500

p3308587_500

31 березня 2012 року, у сам день свята в університетському храмі було відслужено уставні богослужіння: ранкова молитва, 3 та 6 час та Божественна Літургія святителя Іоанна Золотоустого.  

Богослужіння очолив настоятель храму прот. Микола Щербань у співслужінні клірика храму свящ. Миколая Лагодича та студентів: свящ. Богдана Сливки (VІ курс) – настоятеля парафії св. пророка Іллі  м. Заліщики Тернопільсько - Бучацької єпархії та свящ. Романа Лазарука (ІІІ курс) – клірика Кіцманської єпархії.

p3318597_500

p3318599_500

На ранковій молитві проповідь виголосив студент ІІІ курсу Повх Тарас, а на запричасному стиху із проповіддю до присутніх у храмі вірян звернувся студент 6-го курсу свящ. Богдан Сливка.

p3318590_500

p3318604_500

За Божественною Літургією велика кількість вірян сподобились причаститися Пречистого Тіла та Крові Господа нашого Ісуса Христа.

p3318606_500


Версія для друку
Автор: fMykolaj
Дата створення: 2012-03-31
Рубрика: Богослужіння
Перегляди: 3877

Пошук

Наші друзі

Івано-Франківський Богословський Інститут ім. преп. Феодосія Манявського

Вища Богословська Академія при Івано-Франківському Єпархіальному Управлінні ПЦУ

Київська Православна Богословська Академія

Дніпровська Духовна Семінарія

Львівська Православна Богословська Академія

Волинська Православна Богословська Академія

cerkva.te.ua

Рівненська духовна семінарія

Львівська духовна семінарія святого апостола і євангелиста Іоана Богослова


eXTReMe Tracker

Пишіть нам. Е-mail:
Всі тексти, зображення, ілюстрації та інший вміст цього веб-сайту є власністю
Богословського відділення КПБА при ФТФ ЧНУ ім. Ю. Федьковича.
При використанні будь-якої інформації з даного сайту посилання
на
www.bogoslov.cv.uaОБОВ’ЯЗКОВЕ.