Богословське відділення / Богослужіння у середу Переполовення П’ятидесятниці по Неділі Розслабленого,
: ГОЛОВНА :: ІСТОРІЯ ФАКУЛЬТЕТУ :: НАВЧАЛЬНИЙ ПРОЦЕС :: ВИКЛАДАЧІ :: СТУДЕНТИ :: АБІТУРІЄНТУ :: ВИПУСКНИКИ :
: ХРАМИ :: КОНТАКТИ :: БІБЛІОТЕКА :: Студентське товариство «ACADEMIA ORTHODOXA» :: Державне визнання документів про вищу духовну освіту :: Переведення на навчання/Придбання другої вищої освіти :

Розклад занять



Наш банер




Богослужіння у середу Переполовення П’ятидесятниці по Неділі Розслабленого

У середу, 9 травня 2012 року, в університетському храмі Трьох Святителів було відслужено святкову Літургію. Богослужіння очолив настоятель храму прот. Микола Щербань у співслужінні клірика храму прот. Миколая Лагодича та студента VІ курсу свящ. Богдана Сливки – настоятеля парафії св. пророка Іллі  м. Заліщики Тернопільсько-Бучацької єпархії.

p5099354_500_01

p5099356_500_01

p5099358_500

p5099360_500

В кінці Божественної Літургії, настоятелем храму, був звершений чин малого водосвятного молебню, а також була відслужена літія за упокоєння спочилих воїнів Другої світової війни (1939–1945 рр.)

p5099362_500

 

Історія свята

В середу, точно в половині П’ятидесятниці між Великоднем і празником Зішестя св. Духа (Трійцею), Східна Церква святкує празник Переполовення або Переділення. Пояснюється установа цього свята так: „В середу Розслабленого празнуємо празник Переполовення П’ятдесятниці задля почесті двох великих празничних днів, тобто Пасхи і П’ятдесятниці. Переполовення обидва ці празники з’єднує.”

Назву свята Церква запозичила з Євангелія, яке благовістить про Ісуса Христа, що Він, у дні Свого земного життя, на третій рік Своєї Євангельської проповіді, в переполовення Старозаповітного свята Кущів, увійшов у храм і навчав (Ін. 7, 14-36). Цим вченням Господь ясно показав Себе Месією, ходатаєм Бога й людей, законодавцем і рівним Богові Отцеві. Це вчення Ісуса Христа, відповідно половині П’ятидесятниці, що поєднує Пасху і свято зішестя Святого Духа, передвіщає і про близький час зішестя Святого Духа, тому що «в останній день свята», під час якого Господь був у храмі й учив, Він Сам передвістив про Святого Духа, «Якого мали прийняти віруючі в Ісуса Христа» (Ін. 7, 37-39). Таким чином, Переполовення П’ятидесятниці є явленням Божественної сили і мудрості Спасителя, як Месії, що зіслав Святого Духа.

Свято тривало вісім днів, з яких перший і останній були особливо святими. Обрядом восьмого дня, який перебував у зв’язку із християнським святом переполовення, був обряд урочистого виливання води. Виливання води було знаменням виливання Святого Духа.

Згадуючи в Неділю про розслабленого освячення води від Ангела в купелі Силоамській, і особливо Божественне вчення Ісуса Христа, промовлене Ним у П’ятидесятницю, яке Господь уподібнює воді, яка «подає грішникові, що прагне спасіння, життя й мудрість», Церква в день Переполовення після Літургії звершує мале водосвяття, просячи Господа напоїти спраглі душі водами благочестя, як Він «кликав, говорячи: коли прагне хто з вас нехай прийде до Мене та й п’є!» (Ин. 7, 37).

День Переполовення – це давнє християнське свято. Про нього згадує у своїх повчаннях св. Іоан Золотоуст. В V столітті Анатолій Константинопольський, в VII – преподобний Андрій Критський, в VIII – св. Іоан Дамаскін, в IX – преподобний Феофан Сповідник оспівали переполовення в духовних піснях, якими Церква нині вихваляє Господа серед Переполовення П’ятидесятниці.

 

Прес-служба

Богословського відділення

 


Версія для друку
Автор: zan-lu
Дата створення: 2012-05-09
Рубрика: Богослужіння
Перегляди: 3885

Пошук

Наші друзі

Івано-Франківський Богословський Інститут ім. преп. Феодосія Манявського

Вища Богословська Академія при Івано-Франківському Єпархіальному Управлінні ПЦУ

Київська Православна Богословська Академія

Дніпровська Духовна Семінарія

Львівська Православна Богословська Академія

Волинська Православна Богословська Академія

cerkva.te.ua

Рівненська духовна семінарія

Львівська духовна семінарія святого апостола і євангелиста Іоана Богослова


eXTReMe Tracker

Пишіть нам. Е-mail:
Всі тексти, зображення, ілюстрації та інший вміст цього веб-сайту є власністю
Богословського відділення КПБА при ФТФ ЧНУ ім. Ю. Федьковича.
При використанні будь-якої інформації з даного сайту посилання
на
www.bogoslov.cv.uaОБОВ’ЯЗКОВЕ.