Богослужіння в понеділок першої седмиці Великого Посту з читанням 1-ої частини Великого покаянного канону св. Андрія Критського |
18 березня 2013 року, в понеділок першої седмиці Великого посту, ввечері, в день пам’яті мч. Конона Ісаврiйського (І). Знайдення мощей блгв. кн. Феодора Смоленського i чад його Давида i Константина Ярославських (1463). Прмч. Адрiана Пошехонського, Ярославського (1550). Мч. Онисiя (І). Мч. Конона, градаря (городника) (ІІІ). Мц. Іраїди. Мч. Євлогiя, що в Палестинi. Мч. Євлампiя. Прп. Марка (V). Прп. Ісихiя (бл. 790). Ікони Божої Матері, званої ,,Виховання”, в університетському храму Трьох Святителів було звершено Велике Повечір’я з читанням 1-ої частини Великого покаянного канону св. Андрія Критського. Богослужіння звершив настоятель храму прот. Миколай Щербань у співслужінні клірика університетського храму Трьох Святителів прот. Миколая Лагодича, прот. Миколая Симчича – викладача Богословського відділення, свящ. Михаїла Голобородька – випускника Богословського відділення (2008 року) та свящ. Богдана Сливки – настоятеля парафії св. пророка Іллі м. Заліщики Тернопільсько-Бучацької єпархії.
ДОВІДКА: Великий Покаянний канон прп. Андрія Критського – це гімнографічний твір, назва якого відображає головну його тему – покаяння. Так само він називається Великим і за своїм обсягом, бо містить в собі 250 тропарів, тоді як всі інші подібні твори містять у собі трохи більше 30. Великий Покаянний канон прп. Андрія Критського ділиться на частини та читається на Великому повечір’ї перші чотири дні Великого Посту, а в четвер п’ятої седмиці того ж посту, на Утрені, читається повністю.
Прес-служба Богословського відділення |