Випускник Богословського відділення став доктором філософських наук!

person_photo_500

Вітаємо Миколу Васильовича Шкрібляка – випускника Богословського відділення 2003 року, а нині нашого колегу й наставника, заступника декана з виховної роботи, доцента кафедри культурології, релігієзнавства та теології – з успішним захистом докторської дисертації.

Захист докторської дисертації на тему: «Церковно-юрисдикційні трансформації та формування модерної ідентичності київського християнства у контексті політико-ідеологічних стратегій етнодержавного самовизначення Руси-України в ХVІ – ХVІІ століттях» (09.00.11– релігієзнавство) відбувся 4 вересня 2015 року у спецраді Д 26.053.21 Національного педагогічного університету імені М. П.Драгоманова МОН України (01601, м.Київ-30, вул. Пирогова, 9; тел. 234-11-08).
Науковий консультант – Балух В.О., доктор істор. наук, професор, завідувач кафедри культурології, релігієзнавства та теології (Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича).
Опоненти: Бондаренко В.Д., доктор філософ.наук, професор, завідувач кафедри культурології (Національний педагогічний університет імені М.П.Драгоманова);
Кралюк П.М., доктор філософ. наук, професор, перший проректор (Національний університет «Острозька академія»);
Кияк С.Р., доктор філософ.наук, професор, завідувач кафедри релігієзнавства, теології і культурології (Прикарпатський національний університет імені Василя
Стефаника). (399/7)

В Україні побільшало на ще одного доктора філософських наук! Микола Васильович Шкрібляк – великий патріот факультету, його ентузіазм і комунікабельність відомі кожному, хто навчався чи працював на факультеті впродовж уже багатьох років. Від лідера студентського самоврядування до респектабельного науковця – таким є його шлях упродовж останніх 12 років.

Висновки й ідеї захищеної докторської дисертації мають істотне значення не лише для теорії, а й для підвищення національної свідомості українців, відродження об’єктивних знань про нашу історію, вони неминуче посприяють усвідомленню значущості плекання національної ідентичності українського православ’я.

Тож зичимо Миколі Васильовичу подальших інтелектуальних злетів і створення потужної наукової школи в межах українського релігієзнавства. А також – здоров’я, інтелектуальної й духовної снаги на нові звершення, спромоги долучитися до реальних фахових і моральних змін на краще в українській освіті, ну, і звісно, такого потрібного всім нам мирного неба над усіма без винятку теренами соборної України від Сяну до Дону!

 

Колектив науковців, педагогів та студентів ФТФ ЧНУ

 імені Юрія Федьковича