УРОЧИСТОСТІ З НАГОДИ ПРЕСТОЛЬНОГО СВЯТА УНІВЕРСИТЕТСЬКОГО ХРАМУ ТРЬОХ СВЯТИТЕЛІВ |
12 лютого Свята Православна Церква вшановує пам’ять трьох великих вселенських учителів і святителів – Василія Великого, Григорія Богослова та Іоана Золотоустого, яких у християнському світі прийнято вважати світилами філософської та богословської наук. Ще за життя ці великі мужі здобули собі велику славу своїми подвигами, святістю, спасенними проповідями й релігійними творами; саме вони своєю любов’ю до Бога і людей, глибинно-філософським мисленням та ідейно-богословським вченням заклали міцні підвалини для християнства. А тому й невипадково університетський храм найменований в їхню честь. З нагоди престольного свята у храмі Трьох Святителів було звершено уставні богослужіння. Напередодні свята, 11 лютого, Всенічне бдіння з літією та полієлеєм очолив Високопреосвященніший Герман, архієпископ Чернівецький та Хотинський у співслужінні Високопреосвященнішого Агапіта, архієпископа Вишгородського, намісника Михайлівського Золотоверхого монастиря, яким співслужили клірики єпархії та випускники Богословського відділення.
У сам день свята, 12 лютого, було звершено: таїнство сповіді мирян, водосвятний молебень, 3 і 6 часи і архієрейську Божественну літургію. Святкове богослужіння очолив архієпископ Чернівецький та Хотинський Герман у співслужінні архієпископа Вишгородського, намісника Михайлівського Золотоверхого монастиря Агапіта, єпископа Мукачівського і Карпатського Віктора. Преосвященним владикам співслужило численне духовенство – представники закладів вищої духовної освіти ПЦУ, духовенство Чернівецько-Хотинської єпархії, а також молилися викладачі та випускники філософсько-теологічного факультету в священичому сані. На малому вході правлячий архієрей, з благословення Блаженнійшого митрополита Київського та всієї України Епіфанія, нагородив настоятеля університетського храму Покрови Пресвятої Богородиці – протоієрея Миколу Шкрібляка правом носіння палиці. Під час богослужіння духовенство молилося за мир і благополуччя в Україні, за національну і духовну єдність української нації, за перемогу Українського війська над безбожними московськими, за відвернення мору та смертельних недугів, за розвиток і утвердження єдиної Помісної Автокефальної Православної Церкви України, за щасливе і мирне життя наших рідних і близьких.
На запричасному стиху до присутніх у храмі вірян з повчальною проповіддю звпернувся студент другого (магістерського) рівня вищої освіти - диякон Михайло Бачинський. Цього дня багато вірян приступили до святих Таїнств - Сповіді та Причастя. Після завершення Божественної літургії, до присутніх у храмі звернулися Високпреосвященніший владика Герман, який привітав керівництво, викладачів та студентів факультету зі святом та подякував архіпастирям і духовенству за спільне богослужіння. Мали слово Вископреосвященніший владика Агапіт та Преосвященніший владика Віктор, які теж привітали прихожан із святом Собору вселенських учителів і святителів Василя Великого, Григорія Богослова та Івана Золотоустого. З нагоди престольного свята владики подарували цінні подарунки, зокрема, Високопреосвященний архієпископ Агапіт – єлейницю та пензлик для помазування, Преосвященніший єпископ Віктор подарував для університетського храму факсимільне видання Пересопницького Євангелія, виданого до 10-річчя початку освітньо-богословської діяльності Ужгородської української богословської академії та Карпатського університету імені Августина Волошина (м. Ужгород, 2012). До присутніх з вітальними словами, також, звернулися уповноважені представники закладів вищої духовної освіти Православної Церкви України. Цього дня Орденом Святителя Юрія Переможця було нагороджено Василя Балуха, першого проректора Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, а подячними грамотами відзначено священнослужителів університетських храмів, отців: Миколу Щербаня, Миколу Лагодича, Миколу Шкрібляка та Ігоря Луцана. За богослужінням співали два хори університетського храму Трьох Святителів: академічний однорідний чоловічий хор студентів і штатний мішаний хор «Academia Orthodoxa» – під керівництвом пресвітера Ігоря Луцана. Завершилося урочисте богослужіння уставним многоліттям та молитвою «Боже Великий, Єдиний». З нагоди свята відбулася нарада у першого проректора університету щодо перспектив розвитку богословської освіти. У ній взяли участь представники восьми богословських шкіл (м. Київ, м. Івано-Франківськ, м. Львів, м. Рівне, м. Луцьк, м. Мукачево), яким було вручено подяки ректорату за активну співпрацю. На нараді розглядалися питання: - підготовка і видання словника-довідника богослова;
- укладання угод про співпрацю між богословськими освітніми закладами;
- створення асоціації богословських шкіл;
- організація спільних вебінарів на злободенні теми: роль парафіяльного священника в громаді в умовах воєнного стану; капеланство: уроки, досвід і перспективи існування інститутції.
Прес-служба Богословського відділення |