| Богослови Чернівецького університету взяли участь у культурно-просвітницькому "ЦВІТИ, СПІВАЙ, ГРИМИ МІЙ МИЛИЙ, РІДНИЙ КРАЮ" |
|
07 травня богослови Чернівецького університету взяли участь у культурно-просвітницькому "ЦВІТИ, СПІВАЙ, ГРИМИ МІЙ МИЛИЙ, РІДНИЙ КРАЮ" присвяченому 190-річчю від дня народження видатного букавинського душпастиря, митця, науковця, громадського діяча о. Сидора Воробкевича.
На заході, що відбувався у Червоній залі ЧНУ ім. Ю. Федьковича, були присутні керівництво Університету, представники крайової та міської влади, просвітяни, науковці, представники студентва, запрошені гості.
Розпочався захід з співу тропаря Пасхи "Христос воскрес" у виконанні студентів-богословів. Після вітальних слів з науковою доповіддю на тему "СИДІР ВОРОБКЕВИЧ: ЛЮДИНА, МИТЕЦЬ, СВЯЩЕННИК" перед присутніми виступив протоієрей, доцент кафедри філософії та культурології Черінвецького національного університету ім. Ю. Федьковича, Микола Щербань.
У своїй доповіді о. Микола звернув увагу присутніх на живій душпастирській традиції, носієм якої був о. Сидор Воробкевич, як внук, син, брат священника і сам, як священник та батько священника, власне у християнській вірі й духовності отримував натхнення і спонуку до ревної праці на душпастирській, освітянській, науковій, музичній та літератуоній ниві.
Доповідач не оминув увагою й основних скорботних віх життя о. Воробкевича: рання смерть батьків, а відтак - сирітське дитинство, складнощі у душпастирському служінні, а згодом і смерть дітей, дружини...
Саме тому постать о. Сидора Воробкевича - архіпресвітера ставрофора - приклад жертовної праці, християнського служителя, митця, закоханого в автентичну народну культуру, слугує всім нам прикладом правдивиого й ревного служіння Богові й народу.
|