Богослужіння першої Седмиці Великого Посту на Богословському відділенні (ОНОВЛЕНО 19.02.2010 р.) |
У першу седмицю Великого Посту на богословському відділенні відбулись уставні богослужіння. Зокрема, у неділю, 14 лютого, ввечері в університетському храмі було відслужено Вечірню з чином Прощення. Богослужіння очолював настоятель храму, завідувач Богословського відділення прот. Миколай Щербань, яку співслужили свящ. Миколай Лагодич, дияк. Богдан Сливка, дияк. Іоан Шубин. ![]()
![]() ![]()
По завершенні вечірньої з проповіддю до присутніх звернувся отець-завідувач. Зокрема він сказав: «Возлюблені у Христі брати і сестри! Нині, у Неділю Сиропусну, яка у богослужбовому році Святої Православної Церкви іменується ще й Прощеною Неділею, особливі почуття переповнюють наші серця... Це і тривога, і страх перед тривалим часу стримання у Святому Великому Пості, і сум, і скорбота... Проте, сьогодні Свята Церква закликає нас до ще одного, дуже важливого і вкрай необхідного для нас почуття - усвідомлення власних помилок і прощення тих на кого ми, можливо, гніваємося... Господь нам заповідав: «Якщо прощатимете людям провини їхні, то простить і вам Отець ваш Небесний...». Та й ми самі щоденно просимо Небесного Отця у молитві «Отче наш»: «... і прости нам провини наші, як і ми прощаємо винуватцям нашим...». Ми промовляємо ці слова і навіть не замислюємося над їх глибинним змістом. А він, цей зміст, і величний страшний водночас: ми самі просимо Творця простити нас рівно стільки, скільки й ми прощаємо... А чи багато ми прощаємо? Якщо ж не прощаємо, то як тоді нам буде прощено?... Господь закликає нині нас до великого подвигу прощення і примирення... Напередодні Великого Посту, коли кожен із нас перебуває на порозі власного, особистого духовного подвигу, нехай кожен із нас зрозуміє, що життя з Богом є неможливим без примирення і прощення зі своїм ближнім... Шановне студентство! Нині, коли до початку Великого Посту залишились лічені години, перед Вами Господь ставить особливе завдання... У час, коли чимало Ваших однолітків далекі від життя побожного Ви повинні стати правдивим взірцем поміркованості, духовного життя і праведності для багатьох... До вас нині промовляє Господь: «Ви - світло для світу!»... Нехай Всемилостивий Господь допоможе нам мудро і виважено пройти цей шлях Святого Посту, нехай кожен із нас виконає власний подвиг добровільно взятий на себе...» ![]()
По завершенні проповіді отець-завідувач попросив прощення у всіх присутніх. Як це передбачено Уставом, усі присутні просили прощення один в одного.
У перший день Великого Посту, 15 лютого, в університетському храмі було відслужено уставні богослужіння - великопостові часи 3-й, 6-й, 9-й, Зображальні, а також Вечірню. Постове богослужіння звершував завідувач Богословського відділення доц. прот. Микола Щербань, якому співслужив диякон Богдан Сливка. ![]()
Цього ж дня, ввечері було відслужено Велике Повечір'я з читанням І-ої частини Великого Покаянного Канону преп. Андрія Критського. Читання канону очолив прот. Микола Щербань, якому співслужили свящ. Микола Лагодич (методист Богословського відділення) та свящ. Павло Захарук (студент VI-го курсу Богословського відділення). ![]()
У другий день Великого Посту, 16 лютого, в університетському храмі було відслужено уставні богослужіння - великопостові часи 3-й, 6-й, 9-й, Зображальні, а також Вечірню. Постове богослужіння звершував методист Богословського відділення свящ. Микола Лагодич, якому співслужили диякони Богдан Сливка та Володимир Джезняк.
Цього ж дня, ввечері було відслужено Велике Повечір'я з читанням ІІ-ої частини Великого Покаянного Канону преп. Андрія Критського. Читання канону очолив прот. Микола Щербань, якому співслужили свящ. Микола Лагодич (методист Богословського відділення) та свящ. Павло Захарук (студент VI-го курсу Богословського відділення) та свящ. Михайло Голобородько (випускник Богословського відділення 2008 р.)
![]()
У третій день Великого Посту, 16 лютого, в університетському храмі було відслужено уставні богослужіння - великопостові часи 3-й, 6-й, 9-й, Зображальні, а також Вечірню з Літургією Ранішосвячених Дарів. Постове богослужіння звершував завідувач Богословського відділення доц. прот. Микола Щербань, якому співслужили свящ. Микола Лагодич (методист Богословського відділення) та свящ. Павло Захарук (студент VI-го курсу Богословського відділення) та свящ. Михайло Голобородько (випускник Богословського відділення 2008 р.) диякон Богдан Сливка та диякон Іоан Шубин.
![]() ![]() ![]()
![]()
Цього ж дня, ввечері було відслужено Велике Повечір’я з читанням ІІІ-ої частини Великого Покаянного Канону преп. Андрія Критського. Читання канону очолив прот. Микола Щербань, якому співслужили свящ. Петро Стеблина (викладач філософсько-теологічного факультету, випускник теологічного відділення 2001 р.), свящ. Микола Лагодич (методист Богословського відділення) та свящ. Павло Захарук (студент VI-го курсу Богословського відділення).
![]()
![]() ![]() У четвертий день Великого Посту, 18 лютого, в університетському храмі було відслужено уставні богослужіння – великопостові часи 3-й, 6-й, 9-й, Зображальні, а також Вечірню. Постове богослужіння звершував методист Богословського відділення свящ. Микола Лагодич, якому співслужив диякон Богдан Сливка. ![]()
Цього ж дня, у четвер Першої Седмиці Великого Посту, що вже стало традиційним для всіх духовних навчальних закладів, на Богословському відділенні було проведено Загальну Сповідь студентів-богословів.
![]()
Сповідь приймали завідувач Богословського відділення прот. Миколай Щербань та свящ. Миколай Лагодич (методист Богословського відділення)
![]()
Паралельно було відслужено Велике Повечір’я з читанням ІV-ої частини Великого Покаянного Канону преп. Андрія Критського. Читання канону очолив свящ. Павло Захарук (студент VI-го курсу Богословського відділення) якому співслужив прот. Миколай Симчич (викладач літургіки Богословського відділення). У п'ятницю, 19 лютого, в університетському храмі було відслужено належні великопостові богослужіння з Літургією Ранішосвячених Дарів, ![]() які очолював завідувач Богословського відділення прот. Миколай Щербань у співслужінні викладача Богословського відділення, прот. Миколая Симчича, викладача-методиста Богословського відділення свящ. Миколая Лагодича та студентів Богословського відділення свящ. Павла Захарука, дияк. Богдана Сливки, дияк. Іоана Шубина. ![]() За Літургією усі студенти, які посповідались напередодні, причастились Святих Христових Тайн. ![]() Наприкінці богослужіння було звершено уставне читання молитовного канону преп. Феодору Тирону з освяченням колива. ![]() Цього дня у проповіді отець-завідувач сказав, зокрема, таке: "Сьогодні дійсно величний і радісний день! Адже для нас, православних, немає більшої радості, ніж участь у спільному богослужінні та причастя Святих Христових Тайн...". По завершенні богослужіння усім присутнім було роздано освячене коливо.
![]()
|