Богослужіння у день Преображення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа

 

preobrazhennya_03
 

 

"Преобразився Ти на горі, Христе Боже,
показавши ученикам Твоїм славу Твою, скільки їм можна було.
Нехай засяє і нам грішним світло Твоє присносущне.
Молитвами Богородиці, Світлодавче, слава Тобі".

 

19 серпня Православна Церква Святкує Преображення Господнє.

 

img_3839_500
 

 

З нагоди цього свята  в університетському храмі Трьох Святителів було відслужено уставні

 

 

img_3843_500

 

 

богослужіння. Богослужіння очолив свящ. Миколай Лагодич у співслужінні студента магістратури свящ. Богдана Сливки.

 

img_3853_500
 

 

Напередодні ввечері, 18 серпня 2011 року,  було звершено Всенічне Бдіння, під час якого була звершена Літія. 

 

 

img_3856_500
 

 

19 серпня 2011 року, у сам день свята в університетському храмі було відслужено Божественну

 

img_3862_500

 

Літургію.

За Божественною Літургією велика кількість вірян сподобились причаститися Пречистого Тіла та Крові Господа нашого Ісуса Христа.

 

img_3876_500

 

По завершенні Літургії було звершено чин освячення плодів нового врожаю.

 

img_3878_500
 

 

На завершення Богослужіння відбулось помазування богомольців святим єлеєм.  

 

 

img_3884_500
 

 

 

Пропонуємо переглянути фоторепортаж з цього  богослужіння

 

ІСТОРІЯ СВЯТА

Щоб підтримати віру в учениках Своїх,коли вони побачать, як Він страждає, Ісус Христос показав їм Свою Божественну славу.

Незадовго до Своїх страждань Ісус Христос взяв трьох учеників: Петра, Якова та Іоана і з ними піднявся на високу гору помолитися (За давнім церковним переданням, це була прекрасна гора Фавор, вкрита багатою рослинністю від підніжжя до вершини).

Поки Спаситель молився, ученики від утоми заснули. Коли ж прокинулися, то побачили, що Ісус Христос преобразився: лице Його засяяло, наче сонце, а одяг Його став білим, як світло. В цей час до Нього з`явились, у славі небесній, два пророки, Мойсей та Ілля, і розмовляли з Ним про страждання і смерть, які Йому належало перетерпіти в Єрусалимі. Незвичайна радість наповнила тоді серця учеників. Коли ж вони побачили, що Мойсей та Ілля відходять від Ісуса Христа, Петро, не знаючи, що сказати, викликнув: "Господи! Добре нам тут бути; коли хочеш, зробимо тут три намети: Тобі один, Мойсеєві один і один Іллі". Раптом світла хмара осінила їх, і вони почули із хмари голос (Бога Отця): "Цей є Син Мій улюблений, в Якому Моє благовоління; Його слухайте!"

Ученики зі страху попадали на землю. Ісус Христос підійшов до них, доторкнувся до них і сказав: "Встаньте і не бійтесь". Ученики встали і побачили Ісуса Христа у звичайному вигляді.

Коли ж вони спускалися з гори, Ісус Христос повелів нікому не розповідати про те, що бачили, доки Він не воскресне з мертвих. (Див.: Мф 17, 1–13; Мк 9, 2–13; Лк 9, 28–36).

Славне Преображення Господа нашого Ісуса Христа православною Церквою святкується 6 серпня (19 серпня н. ст.). Цей день вважається одним з великих свят. Своїм Преображенням Спаситель показав нам, якими стануть люди в майбутньому житті, в Царстві Небесному, як преобразиться тоді весь наш земний світ.

На свято Преображення, після літургії, приносяться у храм і освячуються для споживання виноград і взагалі плоди дерев, наприклад: яблука, груші, сливи тощо.

ТРОПАР СВЯТА

Преобразився Ти на горі, Христе Боже, показавши ученикам Твоїм славу Твою, скільки їм можна було. Нехай засяє і нам, грішним, світло Твоє присносущне. Молитвами Богородиці, Світлодавче, слава Тобі.

КОНДАК СВЯТА

На горі преобразився єси, Христе Боже, і ученики бачили славу Твою, скільки їм можна було, щоб, коли побачать Тебе розп`ятого, страждання Твоє зрозуміли добровільне і світові проповідували, що Ти єси воістину Отче Сяйво.

 

БОГОСЛУЖБОВІ ОСОБЛИВОСТІ

ПРЕОБРАЖЕННЯ ГОСПОДА БОГА І СПАСА НАШОГО ІСУСА ХРИСТА.

Утр. – Лк., 45 зач., ІХ, 28–36.

Лiт. – 2 Пет., 65 зач., І, 10–19. Мф., 70 зач., ХVІІ, 1–9.

На трапезi дозволяється риба.

Вся служба свята. На великій вечірні “Блажен муж” не співається. На утрені величання: “Величаємо Тебе, Життєдавче Христе, і шануємо Пречистої Твоєї Плоті преславне преображення”. Замість “Чеснійшу...” співаєм приспіви свята. 1-й приспів: “Величай, душе моя, Господа, що преобразився на Фаворі”. На Літургії антифони свята. Вхідний стих: “Господи, пошли світло Твоє і істину Твою, нехай наставлять мене і виведуть на гору святу Твою”. Замість “Достойно” – “Величай, душе...”, “Різдво Твоє нетлінне явилося...” (до віддання). По закінченні Літургії здійснюється освячення винограду та інших плодів. Увечері на свято відправляється вечірня з входом та великим прокимном.

З цього дня на архиєрейській Літургії та в седмичні дні після входу до віддання свята співається:  “Прийдіть, поклонімось… спаси нас, Сину Божий, що преобразився на горі, співаючих Тобі Алилуя". Катавасія в післясвято (крім першого дня свята і віддання його) –  “Зібрання ізраїльтян...”.