Паломництво студентів-богословів на чин прославлення в лику святих преподобного священноігумена Меркурія Бригинського (ДОДАНО ФОТО) |
21 жовтня 2011 року, враховуючи численні свідчення про благочестиве життя ігумена Меркурія (1870 – 1956), настоятеля парафії Святої Тройці в с. Бригинці Бобровицького району Чернігівської області, його незмінне вшанування віруючим народом, як праведника Божого, що виявлялося і при його житті, і після його упокоєння; беручи до уваги свідчення про чудеса, які ставалися раніше і продовжують відбуватися після молитовного звернення до ігумена Меркурія, Священний Синод Української Православної Церкви Київського Патріархату – благословив причислити ігумена Меркурія Бригинецького до лику святих для місцевого шанування.
За згоди найближчих родичів ігумена Меркурія, які є вірними Київського Патріархату, отримавши відповідний дозвіл, духовенство на чолі з єпископом Іларіоном звершило обрітення мощей преподобного, який був у 1956 р. похований поруч з ним самим збудованою Свято-Троїцькою церквою в с. Бригинці. Святиня була привезена до домового храму при Чернігівському єпархіальному управлінні. Для належного вшанування преподобного Патріарх Київський Філарет благословив передати до Чернігова раку, в якій раніше зберігалися мощі священномученика Макарія, митрополита Київського. Синодом було визначено святкувати пам’ять преподобного ігумена Меркурія Бригинецького у Чернігівській єпархії щорічно 24 листопада (7 грудня н. ст.), в день його прославлення, коли Церквою також згадуються великомученик Меркурій, мученик Меркурій Смоленський та преподобний Меркурій, посник Печерський.
![]()
Житіє преподобного Меркурія Бригинецького.
На запрошення єпископа Чернігівського та Ніжинського Іларіона на чин прославлення в лику святих преподобного священноігумена Меркурія Бригинського до Чернігова відбула група студентів Богословського відділення КПБА при ФТФ ЧНУ.
![]()
На передодні, 6 грудня 2011 року, паломники зібрались в університетському храмі для звершення молебню перед дорогою. Богослужіння звершив методист відділення доцент свящ. Миколай Лагодич.
![]()
По завершення молебню на початок всякого доброго діла отець Миколай звернувся до студентів-паломників з словами повчання. Відтак група із вісімнадцяти студентів відправилась до Чернігова…
![]()
7 грудня 2011 року, прибувши до кафедрального собору св. великомучениці Катерини м. Чернігова, студенти-теологи долучилися до святкового богослужіння.
![]()
На прославлення преподобного Меркурія до Чернігова прибув Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет та архієреї Київського Патріархату: архієпископи Білоцерківський Олександр, Івано-Франківський і Галицький Іоасаф, Луцький і Волинський Михаїл, Черкаський і Чигиринський Іоан, єпископи Переяслав-Хмельницький і Бориспільський Епіфаній, Васильківський Феодосій, Харківський і Богодухівський Лаврентій, Тернопільський і Бучацький Нестор, Богуславський Євстратій, Конотопський Афанасій. Також на свято окрім духовенства і вірних з Чернігівщини прибули численні священики й віруючі з інших єпархій. Богослужіння розпочалось традиційною останньою заупокійною літією, по завершенні котрої секретар Священного Синоду єпископ Євстратій та керуючий єпархією єпископ Іларіон зачитали Акт про канонізацію преподобного Меркурія Бригинського.
![]()
Після оголошення Акту хор собору проспівав тропар і кондак новопрославленому святому, а духовенство – величання. «Ублажаємо тебе, преподобний отче наш Меркуріє…» – велично лунало під склепіннями храму. Відсьогодні цей спів разом з іншими молитвами до преподобного Меркурія часто звучатиме не тільки в Катерининський церкві, де спочиватимуть його святі мощі, але й у багатьох храмах Чернігівщини й України. Патріарх Філарет з архієреями приклалися до мощей святого Меркурія, після чого розпочалося служіння Божественної літургії.
![]()
За Божественою Літургією паломники сподобились причаститися Пречистого Тіла та Крові Христових.
![]()
По завершенні Літургії було відслужено молебень до святої великомучениці Катерини та преподобного Меркурія. Духовенство винесло раку з мощами святого на площу перед храмом – щоби у богослужінні, молитві та прославленні змогли взяти участь усі, хто зібрався на свято. Патріарх прочитав молитву до преподобного Меркурія, після чого під багатократний спів величання до святих мощей приклалися духовенство та віряни.
![]()
Відтак, студенти-паломники відвідали інші чернігівські святині: Свято-Троїцький собор, Іллінський,
![]()
![]()
Параскевський та Михаїло-Федорівський храми. В останньому чернівецькі паломники поклонились
![]()
могилі колишнього єпископа Кіцманського та Заставнівського НИКОНА.
![]()
![]()
На завершення паломництва у єпархіальному управлінні відбулась зустріч студентів-теологів з керуючим єпархією єпископом Іларіоном та духовенством Чернігівської єпархії. По завершенні зустрічі паломницька група відбула в Чернівці. 8 грудня 2011 року, вже в університетському храмі Трьох Святителів м. Чернівці, паломники
![]()
відслужили подячну Божественну Літургію. Богослужіння звершив клірик храму свящ. Миколай Лагодич.
![]()
|