
- Дата дияконської хіротонії – 7 жовтня 2012 року
- Дата священичої хіротонії – 12 лютого 2019 року
- День тезоіменитства – 2 жовтня
- Дата народження – 14 серпня 1989 року
Науковий ступінь: кандидат історичних наук / Philosophiæ Doctor (PhD) in Historical Sciences
Посада: асистент кафедри філософії та культурології,
інспектор навчального відділу (Центр забезпечення якості вищої освіти),
Працює на темі 71.801 Міністерського проєкту: старший науковий співробітник
Освіта:
- Ø Коломийське духовне училище (УПЦ КП): регент-псаломщик (2006 р.);
- Ø Богословське відділення Київської православної богословської академії при філософсько-теологічному факультеті Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича: бакалавр богослов’я (2010 р.);
- Ø Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича: бакалавр філософії (2010 р.);
- Ø Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича: магістр релігієзнавства (2011 р.);
- Ø Богословське відділення Київської православної богословської академії при філософсько-теологічному факультеті Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича: магістр богослов’я (2012 р.);
- Ø Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича: аспірантура за спеціальністю 09.00.11 – релігієзнавство (2016 р.).
БІОГРАФІЯ
Народився 14 серпня 1989 року в селі Новиця Калуського району Івано-Франківської області, в сім’ї робітників. Батько – Луцан Василь Васильович, 1966 року народження. Мати – Луцан Ольга Дмитрівна, 1969 року народження. З раннього дитинства співав у дитячому церковному хорі (з 1996 по 1999 рр.) під керівництвом регента хору Свято-Преображенського храму села Новиці. З 2000 року навчався церковного співу та уставних богослужінь у сільського дяка (Головчака Володимира, сьогодні - священик, настоятель храму прп. Феодосія Печерського с. Софіївки Первомайського району Миколаївської області), а вже у 2002 році з благословення настоятеля Преображенського храму протоієрея Григорія Токарика (1948 р.н. - † 2011 р.) став штатним дяком свого села. Там же закінчив загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів у 2004 р.
В цьому році, після 9-го класу, за направленням парафіяльного священика вступив на навчання до Коломийського духовного училища, яке закінчив 2006 року та здобув кваліфікацію регента-псаломщика, а також Преосвященнійшим Іоаном, єпископом Коломийським і Косівським (1996-2013 рр.), за Божественною літургією пострижений в читці. Цього ж року вступив на філософсько-теологічний факультет Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича на дві спеціальності – ,,Богослов’я” та ,,Релігієзнавство”.
30 червня 2010 р. закінчив богословське відділення Київської православної богословської академії при філософсько-теологічному факультеті ЧНУ ім. Юрія Федьковича та отримав базову вищу освіту за напрямом підготовки ,,Богослов’я” (здобув кваліфікацію бакалавра богослов’я, викладача богословсько-релігієзнавчих дисциплін). Цього ж року закінчив Чернівецький національний університет ім. Ю.Федьковича та отримав базову вищу освіту за напрямом підготовки „Філософія”, здобув кваліфікацію бакалавра філософії (з відзнакою).
З 2010 по 2017 рр. хормейстер хору університетського храму Трьох Святителів та керівник вокального ансамблю ,,Менестрель".
У 2011 р. закінчив Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича і отримав повну вищу освіту за спеціальністю „Релігієзнавство” та здобув кваліфікацію магістра релігієзнавства (з відзнакою). Цього ж року трудову діяльність в університеті розпочав з посади лаборанта Богословського відділення Київської православної богословської академії (з 2011 по 2014 рр.), а також секретаря кафедри релігієзнавства та теології філософсько-теологічного факультету (з 2011 по 2015 рр.) і був прикріплений до кафедри як здобувач.
4 червня 2012 року закінчив Богословське відділення КПБА і отримав повну вищу освіту за спеціальністю „Богослов’я” (здобув кваліфікацію магістра богослов’я, викладача-дослідника православного богослов’я). Цього ж року, 29 липня одружився з дівчиною православного віросповідання - Менюк Наталією Ярославівною.
З 1 вересня 2012 року по 30 червня 2017 року на посаді викладача Богословського відділення КПБА. 7 жовтня 2012 року у Володимирському кафедральному патріаршому соборі (м. Київ), Святійшим ФІЛАРЕТОМ Патріархом Київським та всієї Руси-України рукоположений у сан диякона для університеського храму Трьох Святителів (з 2012 по 2017 рр.).
З 1 листопада 2012 році розпочав навчання в аспірантурі при кафедрі релігієзнавства та теології ЧНУ ім. Ю.Федьковича за спеціальністю 09.00.11 – ,,Релігієзнавство” (історичні науки), яку закінчив 31 жовтня 2016 року.
22 лютого 2017 року на засіданні спеціалізованої вченої ради К 48.125.01 у Національному університеті «Острозька академія» захистив дисертацію «Специфіка відносин державних органів влади з релігійними організаціями у Чернівецькій області (1991–2010 рр.)», подану на здобуття наукового ступеня кандидата історичних наук за спеціальністю 09.00.11 – релігієзнавство (науковий керівник: доктор історичних наук, професор, член-кореспондент НАПН України Василь Олексійович Балух).
27 квітня 2017 року рішенням Атестаційної колегії Міністерства освіти і науки України присвоєно науковий ступінь кандидата історичних наук.
12 лютого 2019 року, в день престольного свята університетського (ЧНУ ім. Ю. Федьковича) храму Трьох Святителів, Високопреосвященнішим Нестором, архієпископом Тернопільським і Кременчуцьким рукоположений у сан пресвітера та прийнятий в клір Чернівецько-Хотинської єпархії Української Православної Церкви (Православної Церкви України).
З 1 вересня 2019 року по 30 червня 2020 року на посаді асистента кафедри культурології, релігієзнавства та теології філософсько-теологічного факультету Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.
25 грудня 2019 року, Указом Високопреосвященнішого Германа, архієпископа Чернівецького і Хотинського призначений настоятелем храму святих Богоотців Іоакима і Анни с. Бабине Вижницького району Чернівецької області (по 13 лютого 2020 р.), а з 14 лютого 2020 року – штатний клірик домового храму (ЧНУ ім. Ю. Федьковича) святого великомученика Іоана Нового (Сучавського) та хормейстер академічного хору студентів-богословів університетського храму Трьох Святителів (Указ №39).
З 31 серпня 2020 року на посаді інспектора навчального відділу (Центр забезпечення якості вищої освіти) Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича та постійний член моніторингової комісії якості підготовки фахівців в Університеті.
З вересня 2020 року, Указом Високопреосвященнішого Германа, Архієпископа Чернівецького і Хотинського призначений головою відділу у справах молоді при Єпархіальному управлінні Православної Церкви України.
З 1 жовтня 2020 року після реорганізації філософсько-теологічного факультету – асистент кафедри філософії та культурології філологічного факультету Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.
З 1 лютого 2021 року на посаді старшого наукового співробітника науково-дослідної частини Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, теми 71.801 – «Соціальна функціональність релігії в умовах масштабних небезпек: ідейно-теоретичний та практичний виміри».
Забезпечує читання таких курсів і спецкурсів: ,,Історія Древньої Церкви", ,,Церковний спів", ,,Вступ до богословських наук"; проводить практичні заняття з хорового співу, здійснює наукове керівництво над аспірантом - здобувачем ступеня доктора філософії (PhD), а також кваліфікаційними роботами (курсові, магістерські) та педагогічною практикою.
Наукові інтереси узагальнено окреслюються такими блоками проблем: релігійна мережа Чернівецької області в історичній ретроспективі кінця ХХ – поч. ХХІ ст.; державно-церковні та міжконфесійні відносини в Україні; новітні релігійні течії та рухи. В історичному контексті, головним предметом наукового зацікавлення виступає специфіка становлення та формування церковно-релігійного життя на Буковині. В цьому руслі, зокрема, порушуються такі тематичні лінії досліджень: проникнення християнства на територію краю, особливості функціонування нової релігії в умовах Київської Русі та Галицько-Волинського князівства, роль церкви в умовах Молдавського воєводства та Австро-Угорської імперії, специфіка діяльності релігійних організацій в румунський період та період радянської окупації. Основний акцент наукових інтересів спрямований на функціонування Церкви в Північні Буковині, в умовах сучасних трансформаційних процесів.
Є учасником 20-ти науково-практичних конференцій, 14 з яких – міжнародні, а також одного науковго семінару Молодіжної асоціації релігієзнавців – ,,Етнологія релігії: теоретичні та прикладні аспекти”, виступаючи на ньому лектором. Автор понад 40 наукових і науково-популярних публікацій, які стосуються релігійного життя краю, державно-церковних та міжконфесійних відносин як в Чернівецькій області, так і в Україні загалом (2008-2015 рр.), зокрема, статей, що індексуються в наукометричних базах даних – Index Copernicus, Web of Science (WoS), в тому числі – параграфи у 4-х колективних монографіях. Співперекладач ранньохристиянського твору ,,Стромати” Климента Александрійського (2012 р.); автор-укладач книг пам'яті: ,,Невтомний сіяч Божого Слова" 2014 р. (життєвий і творчий шлях прот. Г. Токарика), ,,Світло для світу" 2021 р. (життєвий і творчий шлях священника Володимира Петрука).
Упродовж 2010 р. учасник спільного проекту у рамках PHARE і Євросоюзу з Ботошанською духовною семінарією імені св. Георгія (Румунія) у рамках транскордонного співробітництва з проблеми ,,Традиції, мистецтво, виховання – європейські цінності – цінності без кордонів”. Багаторазовий учасник теле- і радіопрограм ,,Толока", ,,Точка дотику", ,,Акценти" - Чернівецької обласної державної телерадіокомпанії. Учасник Всеукраїнських з'їздів православної молоді (2008 р., 2016 р.). Учасник освячення Малої (Теплої) Софії Київської (21 лютого 2016 р.). З 2020 р. член комісій з проведення моніторингу результатів успішності, методичного забезпечення і стану викладння навчальних дисциплін на факультетах/інститутах ЧНУ ім. Ю.Федьковича.
Співавтор наукового проєкту (на 2021-2023 рр., керівник – д-р. філос. наук Ірина Володимирівна Горохолінська), який увійшов до переліку наукових робіт, науково-технічних (експериментальних) розробок молодих вчених, що належать до сфери управління Міністерства освіти і науки України, пройшовши конкурсний відбір (Наказ Міністерства освіти і науки України від 04 грудня 2020 року № 1537). Незважаючи на значну кількість такого виду робіт, представлених на конкурсі, проєкт на тему «Соціальна функціональність релігії в умовах масштабних небезпек: ідейно-теоретичний та практичний виміри» за результатами експертизи здобув високу оцінку та віднесений до робіт високого рівня.
2023 р. – степендіат іменної Стипендії Чернівецької міської ради для молодих вчених за високі досягнення перед Чернівецькою міською територіальною громадою.
Крім педагогічної і наукової роботи, бере активну участь у громадській діяльності міста та житті університету. Зокрема, у 2007 році співзасновник Чернівецької обласної молодіжної громадської організації ,,Молодіжний рух Православна Буковина”, з листопада 2007 по червень 2008 – заступник голови цієї ж організації; з грудня 2012 року по 2017 року – член ради Чернівецької громадської організації ,,Союз молоді Буковини”.
Одружений, виховує доньку і сина.
За активну наукову, навчально-методичну і громадсько-культурну діяльності та внесок у розвиток духовності й утвердження в Україні Єдиної Помісної Церкви нагороджений почесними відзнаками, зокрема:
2011 року Головним управлінням освіти і науки Чернівецької облдержадміністрації та Чернівецьким обласним комітетом профспілки працівників освіти і науки нагороджений грамотою за високі досягнення у науковому і громадському житті університету та з нагоди 135-річчя від дня заснування ЧНУ ім. Ю.Федьковича;
2012 року Департаментом освіти і науки, молоді та спорту Чернівецької обласної державної адміністрації нагороджений подякою за вагомий внесок у відродження та примноження української духовної спадщини, високий художній рівень та активну участь у культурно-мистецькому житті області;
14 жовтня 2013 року, з нагоди 20-ї річниці з часу відродження філософсько-теологічного факультету, за Божественною літургією в університетському храмі Трьох Святителів м. Чернівці, з благословення Святійшого Патріарха Київського та всієї Руси-України Філарета, Високопреосвященнійшим ЕПІФАНІЄМ митрополитом Переяслав-Хмельницьким і Білоцерківським, Патріаршим намісником, головою Синодального управління у справах духовної освіти, нагороджений правом носіння подвійного ораря;
14 жовтня 2014 року, з нагоди 21-ї річниці з часу відродження філософсько-теологічного факультету ЧНУ ім. Ю.Федьковича, деканатом факультету нагороджений грамотою за активну наукову, навчально-методичну і громадську роботу;
19 грудня 2015 року, за Божественною літургією в університетському храмі Трьох Святителів м. Чернівці, з благословення Святійшого Патріарха Київського та всієї Руси-України Філарета, Високопреосвященнійшим НЕСТОРОМ архієпископом Тернопільським, Кременецьким та Бучацьким нагороджений медаллю ,,За жертовність і любов до України”.
9 серпня 2019 року, в день пам'яті преподобного Германа Аляскинського, у храмі святого великомученика Георгія Переможця (м. Кіцмань), Високопреосвященнішим Германом, архієпископом Чернівецьким і Хотинським нагороджений правом носіння жовтого хреста.
11 квітня 2023 року, з благословення Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія, Високопреосвященнійшим Германом, архієпископом Чернівецьким і Хотинським возведений в сан протоієрея.
Нагороди у складі вокального ансамблю „Менестрель” та хору Богословського відділення: лауреати загальноуніверситетського огляду-конкурсу художньої самодіяльності – І місце в номінації ,,вокальні ансамблі” (2006 р.); лауреати загальноуніверситетського конкурсу колядок і щедрівок ,,Різдвяні зустрічі” – ІІІ місце (2007 р.); переможці обласного фестивалю творчості ,,Чисті роси” – І місце (2008 р.); лауреати загальноуніверситетського конкурсу колядок і щедрівок ,,Різдвяні зустрічі” І місце (2009 р.); переможці загальноуніверситетського огляду-конкурсу художньої самодіяльності ,,Мистецькі презентації” – І місце в номінації ,,Краще виконання вокального твору” (2009 р.); лауреати обласного фестивалю-конкурсу „Рідна пісня” – І місце (2009 р.); лауреати загальноуніверситетського конкурсу „Університет має талант” – І місце (2010 р.); володарі ГРАН-ПРІ в загальноуніверситетському конкурсі „Університет має талант” (2011 р.); переможці у загальноуніверситетському конкурсі колядок та щедрівок ,,Різдвяні зустрічі” – ІІ місце (2011 р.); лауреати в обласному фестивалі творчості ,,Чисті роси” серед вищих навчальних закладів І-ІV р.а. – І місце в номінації ,,Вокальне мистецтво” (2013 р.); переможці в обласному фестивалі творчості ,,Чисті роси” серед вищих навчальних закладів І-ІV р.а. – І місце в номінації ,,Вокальне мистецтво” (2016 р.).
Література: Наталія Фещук. Поєднуємо навчання, роботу та музику. I все це нам подобається // Газета Чернівецької міської ради ,,ЧЕРНІВЦІ”. – Чернівці. – 5 січня 2012. – №1 (1104) – С. 8; Наталія Фещук. ,,Піккардійська терція” по-чернівецьки // Літературно-просвітницький журнал ,,Українська ластівка”. – Чернівці. – 2012. – №1-2. – С. 43-45; Диякон Ігор Луцан. Філософсько-теологічний факультет: історія та сучасність (1875-1940, 1993-2013 рр.): кол. монографія / гол. ред.: Балух В.О. - Чернівці : Чернівецький нац. ун-т, 2013. - С. 163-166.
Список публікацій:
2008 рік
1. Луцан І. Суть та специфіка ангелології у системі Православного богослов’я / І. Луцан // Богословський вісник: збірник наукових праць. № 1. – Чернівці : Рута, 2008. – С. 273–279.
2009 рік
1. Луцан І. Креаціонізм та еволюціонізм в системі православної космології / І. Луцан // Матеріали студентської наукової конференції Чернівецького національного університету (13–14 травня 2009 року). Філософсько-педагогічні науки. – Чернівці. ЧНУ, 2009. – С. 53–54. 2. Луцан І. Інтерпретація релігійної та філософської віри в окремих працях видатних філософів та богословів / І. Луцан // Науковий вісник Чернівецького університету : Збірник наукових праць. Випуск 512–513. Філософія. – Чернівці. ЧНУ, 2009. – С. 169–176. (у співавторстві з асп. Подгорною Л.П.)
3. Луцан І. Біблійське вчення про образ і подобу Божу в людині і еволюційна концепція антропогенезу: проблематика співвідношення / І. Луцан // Богословський вісник : збірник наукових праць. № 2. – Чернівці : Рута, 2009. – С. 208–218.
2010 рік
1. Луцан І. Роль і значення світської та богословської освіти у формуванні духовно-моральних цінностей сучасної молоді / І. Луцан // Світоглядно-ціннісні виміри гуманітарного знання та освіти : Матеріали III Міжнародної конференції молодих науковців (28 – 29 жовтня 2010 року) – Чернівці. ЧНУ, 2010 – С. 223–226. 2. Луцан І. Богослужбова мова у контексті міжконфесійних відносин в Україні: історико-богословський аналіз / І. Луцан // Богословський вісник: збірник наукових праць. № 3. – Чернівці : Рута, 2010. – С. 317–329.
3. Луцан І. Моделі державно-церковних відносин в Україні: богословський аспект / І. Луцан // Матеріали студентської наукової конференції Чернівецького національного університету присвяченої 135 річчю ЧНУ ім. Ю.Федьковича (13–14 травня 2010 року) Філософсько-педагогічні науки. – Чернівці. ЧНУ, 2010. – С. 61–62.
4. Луцан І. Інформація комунікація та конфлікти: міжконфесійний вимір в Україні / І. Луцан // Міжетнічні та міжконфесійні відносини в контексті сучасних трансформацій. Матеріали Міжнародної науково-практичної конференції (29 – 30 квітня 2010 р.). – Чернівці : Чернівецький нац. ун-т, 2010. – С. 171–183.
2011 рік
1. Луцан І. Характер державно-церковних відносин в Чернівецькій області та тенденції змін / І. Луцан // Богословський вісник : збірник наукових праць. № 5. – Чернівці : Рута, 2011. – С. 289–306.
2. Луцан І. Внесок українських традиційних конфесій Буковини у процеси формування нації та державотворення / І. Луцан // Богословський вісник : збірник наукових праць. № 5. – Чернівці : Рута, 2011. – С. 307–314. (у співавторстві із Шубином І.В.)
3. Луцан І. Держава і Церква: Буковина в контексті загальноукраїнських процесів / І. Луцан // Матеріали студентської наукової конференції Чернівецького національного університету (17–18 травня 2011 року) Філософсько-педагогічні науки. – Т. 1. – Чернівці. ЧНУ, 2011. – С. 67–68.
4. Луцан І. Історичний розвиток та становлення церковно-організаційного життя на Буковині / І. Луцан // Науковий вісник Чернівецького університету : Збірник наукових праць. Випуск 518–519. Філософія. – Чернівці: ЧНУ, 2011. – С. 170–179.
5. Луцан І. Конфлікти, комунікація та діалоги у міжконфесійному вимірі сучасної України / І. Луцан // Релігія та Соціум. Часопис. – Чернівці, 2011. – №1(5). – С. 181–189. (у співавторстві з к.і.н. асист. Бучовським В.Р.)
6. Луцан І. Вплив новітніх комунікаційних процесів на розвиток та діяльність релігійного життя Північної Буковини / І. Луцан // Роль науки, релігії та суспільства у формуванні моральної особистості. Матеріали ХХХ Міжнародної науково-практична конференції (9 грудня 2011 р.). – Донецьк : Донецький університет штучного інтелекту, 2011. – С. 213–216.
7. Луцан І. Специфіка міжконфесійних відносин на Буковині: історичне підґрунтя та сьогодення / І. Луцан // Регіональний вимір міжконфесійних і державно-церковних відносин. Всеукраїнська наукова конференція (17 червня 2011 р.). – Хмельницький : Хмельницький ун-т управління та права, 2011. – С. 126–128.
8. Луцан І. Міжконфесійні конфлікти у Чернівецькій області кінця ХХ – початку ХХІ ст. : причини та способи подолання / І. Луцан // Релігія та Соціум. Міжнародний часопис. – Чернівці, 2011. – №2(6). – С. 65–75. (у співавторстві з членом-кореспондентом НАПН України, проф. Балухом В.О.)
2012 рік
1. Луцан І. Проблеми етнічної самоідентифікації та релігійний чинник у Буковинському регіоні: історична ретроспекція / І. Луцан // Матеріали міжнародної наукової конференції ,,Дні науки філософського факультету – 2012” – К.: Київський національний університет імені Тараса Шевченка, 2012. – С. 76–77.
2. Луцан І. Характер взаємовідносин православних церков у Чернівецькій області кінця ХХ – початку ХХІ ст.: релігійно-політичний проект на дві дії (дія І) / І. Луцан // Богословський вісник : збірник наукових праць. № 6. – Чернівці : Рута, 2012. – С. 172-194.
3. Стромати / Климент Олександрійський ; під ред. Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета ; [пер. Богословського відділення Київської православної богословської академії при філософсько-теологічному факультеті Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича]. – К. : Видавничий відділ УПЦ Київського Патріархату, 2012. – 847, [1] с. Луцан І. переклад 4-ї та 5-ї книг С. 389–588.
4. Луцан І., дияк. Стан протестантизму на території Чернівецької області в період антирелігійної політики (40-50-і роки ХХ століття) / І. Луцан // Матеріали ІІ Всеукраїнської наукової конференції ,,Православ'я в Україні" - К.: [Київська православна богословська академія], 2012. - С. 328-340.
5. Луцан І. Провідні тенденції релігійних процесів на теренах Північної Буковини у контексті суспільних трансформацій кінця ХХ - поч. ХХІ ст. / І. Луцан // Наукові записки. Серія ,,Історичне релігієзнавство". - Острог : Видавництво Національного університету ,,Острозька академія", 2012. - Випуск 7. - С. 148-162.
6. Луцан І. Самоідентифікація буковинців: вплив етнічного та релігійного чинників / І. Луцан // Релігія та Соціум. Міжнародний часопис. – Чернівці: Чернівецький нац. ун-т, 2012. – №2(8). – С. 145-152.
2013 рік
1. Луцан І. Церковно-релігійне життя на Буковині у 40-50 роки ХХ століття: стан і проблеми самозбереження / І. Луцан // Богословський вісник : збірник наукових праць. № 7. – Чернівці : Чернівецький нац. ун-т, 2013. – С. 101-121.
Прийняв участь у Міжнародній науковій конференції студентів, аспірантів та молодих учених ,,Дні філософського факультету - 2013" (16-17 квітня 2013 р., Київський національний університет ім. Тараса Шевченка). У збірнику матеріалів вийшла стаття: 2. Луцан І. Автокефальний рух у Чернівецькій області (90-і роки ХХ століття): релігійно-політичний дискурс // Міжнародна наукова конференція "Дні науки філософського факультету - 2013", 16-17 квіт. 2013 р.: [матеріали доповідей та виступів] / редкол.: А.Є. Конверський [та ін.]. - К.: Видавничо-поліграфічний центр "Київський університет", 2013, - С. 235-237.
3. Луцан І. Владика Євген (Гакман): церковно-релігійна та культурно-просвітницька діяльність на теренах Буковини у ХІХ ст. // Філософсько-богословська спадщина мислителів XVII-XX ст.: колект. монографія / за ред. член-кор. НАПН України В.О. Балуха. – Чернівці : Чернівецький нац. ун-т, 2013. – С. 187-207.
Прийняв участь у Міжнародній науково-практичні Інтернет-конференції ,,Соціокультурні виміри релігійних процесів у світі та в Україні" (30-31 травня 2013 р., Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича).
4.Луцан І. Особливості релігійно-політичних процесів Північної Буковини у 90-і роки ХХ століття / І.Луцан // Міжнародна науково-практична Інтернет-конференція ,,Соціокультурні виміри релігійних процесів у світі та в Україні", 30-31 травня 2013 р. / за заг. ред. проф. Докаша В.І. - Чернівці : Чернівецький нац. ун-т ім. Ю.Федьковича, 2013. - С.82-86.
Прийняв участь в науковому семінарі ,,Етнологія релігії: теоретичні та прикладні аспекти", який проводився 22-23 червня 2013 р. Тема лекції: ,,Історичний розвиток та становлення церковного житта на Буковині".
5.Луцан І. Проникнення християнства на Буковину / І. Луцан // Релігія та Соціум. Міжнародний часопис. – Чернівці: Чернівецький нац. ун-т, 2013. – №2(10). – С. 133-139.
6.Луцан І. Історичний розвиток та становлення церковно-релігійного життя на Буковині (з часів проникнення християнства до середини XVIII ст.) / І. Луцан // Богословський вісник : збірник наукових праць. № 8. – Чернівці : Рута, 2013. – С. 210-229.
7. Філософсько-теологічний факультет : історі та сучасність (1875-1940, 1993-2013 рр.) : кол. монографія / гол. ред.: Балух В.О. - Чернівці : Чернівецький нац. ун-т, 2013 . - 224 с.
Прийняв участь у Міжнародній наукові конференції ,,ГУМАНІТАРНО-НАУКОВЕ ЗНАННЯ: РОЗМАЇТТЯ ПАРАДИГМ" (14-15 жовтня 2013 р., Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича).
8. Луцан І. Історичний розвиток та становлення церковно-релігійного життя на Буковині (з часів проникнення християнства до середини XVIII ст.) / І. Луцан // Релігія та Соціум. Міжнародний часопис. – Чернівці: Чернівецький нац. ун-т, 2013. – №3-4(11-12). – С. 302-311.
2014 рік
Прийняв участь у Міжнародній науковій конференції студентів, аспірантів та молодих учених ,,Дні філософського факультету - 2014" (17-18 квітня 2014 р., Київський національний університет ім. Тараса Шевченка). У збірнику матеріалів вийшла стаття.
1. Луцан І. Міжконфесійні конфлікти у Чернівецькій області кінця ХХ – початку ХХІ ст.: регіональний контекст // Міжнародна наукова конференція "Дні науки філософського факультету - 2014", 16-17 квіт. 2014 р.: [матеріали доповідей та виступів] / редкол.: А.Є. Конверський [та ін.]. - К.: Видавничо-поліграфічний центр "Київський університет", 2014, - С.
2. Луцан І., дияк. Невтомний сіяч Божого Слова / укл.: Г.Іванюк (Токарик), К.Токарик, диякон І.Луцан. - Чернівці : Видавничий дім ,,Букрек", 2014. - 268 с.
3. Луцан І. Деякі роздуми щодо християнізації Буковини / І. Луцан // Богословський вісник : збірник наукових праць. № 9. – Чернівці : Рута, 2014. – С. 111-124.
4. Луцан І. Якісний поступ національної і богословської освіти на Буковині доби єпископа Євгена (Гакмана) / І.Луцан // Релігія та освіта: сучасний та історичний контекст взаємовідносин. Пам'яті науковця-релігієзнавця Наталії Гаврілової. Збірник статей-вшанувань, наукових праць та експертиз. За редакцією проф. А.Колодного // Українське релігієзнавство. - №70. - К., 2014. - С. 135-142.
2015 рік
1. Луцан И.В. Некоторые размышления о христианизации Буковины / И.В. Луцан // Вестник Русской христианской гуманитарной академии. 2015. Том 16. Вып. 1. – СПб. : Изд-во РХГА, 2015. – С. 284-291.
Прийняв участь у IV Міжнародній науково-практичній конференції молодих науковців ,,Світоглядно-ціннісне самовизначення людини ,,толерантність” (8-9 травня 2015 р., Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича). У збірнику матеріалів вийшла стаття.
2. Луцан І. Толерантність/інтолерантність у контексті поліетнічності та полірелігійності Чернівецької області: регіональний та український виміри // Світоглядно-ціннісне самовизначення людини. Толерантність: соціально-смислові варіації та євроінтеграційний контекст. Матеріали IV Міжнародної науково-практичної конференції молодих науковців (8-9 травня 2015 року). – Чернівці: Чернівецький національний університет, 2015. – 272 с. – С. 258-263.
3. Петрук В. Між ідеєю та вірою: формотворчі актуальності церковної політики та потенціал морального вдосконалення українського суспільства // Світоглядно-ціннісне самовизначення людини. Толерантність: соціально-смислові варіації та євроінтеграційний контекст. Матеріали IV Міжнародної науково-практичної конференції молодих науковців (8-9 травня 2015 року). – Чернівці: Чернівецький національний університет, 2015. – 272 с. – С. 147-149. (Науковий керівник - викл. І.Луцан).
4. Луцан І., дияк. Церковно-релігійне життя на теренах Північної Буковини кінця 80-х - початку 90-х рр. ХХ ст.: боротьба за утвердження автокефалії / І. Луцан // Богословський вісник : Науковий журнал. – Чернівці : Чернівецький нац. ун-т, 2015. - №11. – С. 96-109.
5. Lutsan Ihor. Autocephalous movement in Bukovyna in the context of sociopolitical transformations of the late 1980s and early 1990s / Ihor Lutsan // International journal of economics and society. – Publisher: ICES Foundation, Memphis, USA. – Volume 1, Issue 1, April, 2015. – Р. 125-129. E-mail: http://ijournales.org/index.php/curent-issue/volume-2015/issue-1
2016 рік
Прийняв участь у Міжнародній науковій конференції студентів, аспірантів та молодих учених ,,Дні філософського факультету - 2016" (20-21 квітня 2016 р., Київський національний університет ім. Тараса Шевченка). У збірнику матеріалів вийшла тези.
1. Луцан І. Концепція взаємин світської та церковної влад на Буковині в добу ,,перебудови”// Міжнародна наукова конференція ,,Дні науки філософського факультету – 2016”, 20-21 квіт. 2016 р. : [матеріали доповідей та виступів] / редкол.: А. Є. Конверський [та ін.]. – К. : Видавничо-поліграфічний центр ,,Київський університет”, 2016. – Ч. 7. – С. 43-45.
Прийняв участь у Міжнародній науково-практичній конференції ,,Константинопольський Патріархат в історії України: минуле, сучасне, майбутнє” (10 червня 2016 р.).
2. Луцан І. ,,Соціально-правове становище і специфіка розвитку православної Церкви на Буковині в Австро-Угорський період" // Міжнародна науково-практична конференція ,,Константинопольський Патріархат в історії України: минуле, сучасне, майбутнє”, 10 червня 2016 р. : [програма доповідей та виступів] / Голова оргкомітету О.Саган [та ін.]. – К. : ,,Український Дім", 2016.
Прийняв участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції ,,Суспільство, держава і церква у спектрі міждисциплінарних досліджень" (9-10 вересня 2016 р., Хмельницький національний університет). У збірнику матеріалів вийшли тези.
3. Луцан І. Ідея помісності православної церкви в Україні через призмку церковної і державної політики // Суспільство, держава і церква у спектрі міждисциплінарних досліджень : зб. матеріалів Всеукр. наук.-практ. конференції (Хмельницький, 9–10 верес. 2016 р.). – Хмельницький : ХНУ, 2016. – 171 с. – С. 61-63.
Прийняв участь у Міжнародній науково-практичній конференції ,,Міжконфесійні конфлікти у транскордонних регіонах : історична ретроспектива та виклики сучасності" (13-14 жовтня 2016 р., Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича). У збірнику матеріалів вийшли тези.
4. Луцан І. Природа і вияви міжконфесійних конфліктів на теренах Чернівецької області у контексті сучасних трансформацій // Міжконфесійні конфлікти у транскордонних регіонах : історична ретроспектива та виклики сучасності. Толерантність в історичному і міжкультурному вимірах : матеріали міжн. наук.-практ. конф. 13-14 жовтня 2016 р. / за заг. ред. проф., член-кор. НАПН України Балуха В.О. – Чернівці : Чернівецький нац. ун-т, 2016. – 168 с. – С. 122-126.
5. Луцан И.В. Особенности организации направлений духовно-просветительской деятельности религиозных конфессий Черновицкой области / И.В. Луцан // Международной электронной научной журнал «Studia Humanitatis» / Гол. ред. А.С. Мельков. – Режим доступа : http://st-hum.ru/content/lucan-iv-osobennosti-organizacii-napravleniy-duhovno-prosvetitelskoy-deyatelnosti
6. Луцан І.В. Типи та форми релігійних конфліктів у Чернівецькій області кінця ХХ – початку ХХІ ст. / І.В. Луцан // Гілея: науковий вісник. Збірник наукових праць / Гол. ред. В.М. Вашкевич. – К. : ,,Видавництво ,,Гілея”, 2016. – Вип. 113 (10). – 452. – С. 222-228. – Режим доступу : http://gileya.org/index.php?ng=library&cont=long&id=137
2019 рік
1. Луцан І.В., свящ. Релігійна мережа Чернівецької області: динаміка та принципи трансформацій (1991-2010 рр.) / свящ. І.В. Луцан // Богословський вісник. Науковий журнал. № 19. – Чернівці : Чернівец. нац. ун-т ім. Ю. Федьковича, 2019. – С. 90-107.
2. Луцан І.В. Релігійна мережа Чернівецької області: компаративний аналіз динаміки у перші два десятиліття незалежності України / Ігор Луцан // Науковий вісник Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. Серія : Філософія. Вип. 813. – Чернівці : Чернівецький нац. ун-т, 2019. – С. 170-178.
2020 рік
1. Луцан І.В., свящ. Церковний спів : гласи воскресні й самогласні : навч.-метод. посібник / уклад. : священник Ігор Луцан, Олександр Марчук. – Чернівці : Чернівец. нац. ун-т ім. Юрія Федьковича, 2020. – 224 с.
2. Ihor Lutsan. The network of religious organizations in Chernivtsi oblast, its human and material resources / Modern Science – Moderní věda. – Praha. – Česká republika, Nemoros. – 2020. – № 6. – Р. 131-142. URL: https://drive.google.com/file/d/1VX0M38Q7Bfp7CJHNGX5wsdLLhJfgUbHc/view
3. Луцан І. Орнаментально-композиційна система декоративного різьблення іконостасу храму Трьох Святителів у Чернівцях // Феномен культури у гуманітарному дискурсі: монографія / за заг. наук. ред. проф., член-кор. НАПН України В.О. Балуха. Чернівці : Чернівецький нац. ун-т, 2020. – 352 с. (Авторські сторінки – 332-350).
2021 рік
1. Богута В.В., Богута І.В. Секрети довголіття. Чернівці : Видавничий дім «Букрек», 2021. 64 с.: iл. (за редакцією священника Ігоря Луцана).
Прийняв участь у Міжнародній науково-практичній інтернет конференції «Публічне управління і процеси децентралізації в Україні: регіональний аспект» (22 квітня 2021 р., Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича). У збірнику матеріалів вийшла стаття.
2. Луцан І.В. Інститут військового капеланства як феномен безпеки суспільства і держави в умовах «гібридної» війни на Сході України // Публічне управління і процеси децентралізації в Україні: регіональний аспект. Матеріали міжнародної науково-практичної інтернет конференції, м. Чернівці, 22 квітня 2021 р. Чернівці: Чернівец. нац. ун-т ім. Ю. Федьковича. 2021. С. 47-49.
3. Світло для світу: книга пам’яті про священника Володимира Петрука / упоряд.: Тетяна Петрук, священник Ігор Луцан. Чернівці: Видавничий дім «Букрек», 2021. 488 с.
Прийняв участь у Міжнародній науково-практичній конференції «Гуманітарний дискурс у перспективі ХХІ століття: методологічні засади» (5 листопада 2021 р., Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича). Круглий стіл: «Соціальна функціональкість релігії в умовах масштабних небезпек» (6 листопада 2021 р., Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича). URL: http://socrates.vsau.org/repository/getfile.php/30316.pdf
4. Ihor Lutsan. Practical models of socially relevant activities of the clergy of the orthodox church of Ukraine under the conditions of pandemic COVID-19 (by the example of the western region of the country) / Modern Science – Moderní věda. Praha. Česká republika, Nemoros. 2021. №5. Р. 111-124. URL: https://drive.google.com/file/d/1SNr3mUXoypI8sRzkdiwpY-_v-mnBggPj/view
5. Патріарший і Синодальний Томос: історичне значення. Присвячується 30-річчю відновлення Незалежності України [Видано з ініціативи козаків Буковинського коша Українського козацтва] / з благословення митрополита Чернівецького і Буковинського Данила, Архієпископа Чернівецького і Кіцманського Онуфрія, Архієпископа Чернівецького і Хотинського Германа. Чернівці : Друк ФОП, 2021. 15 с.; Авторські сторінки : С. 14-15.
6. Піснеспіви всенічного богослужіння : збірник нот духовної музики для мішаного хору / упоряд. та муз. ред. Олександра Хоровяка; вступ. слово і загальн. ред. священника Ігоря Луцана. Чернівці, 2021. 188 с.: іл.
2022 рік
1. Луцан І. Інститут військового духовенства (капеланської служби) як феномен безпеки: український контекст // Феномен безпеки: соціально-гуманітарні виміри: колективна монографія / за заг. наук. редакцією Віталія Мудракова. Хмельницький: ФОП Мельник А.А., 2022. 332 с. (Авторські сторінки : C. 175-186).
2. Lutsan Ihor and Horokholinska Iryna (2022) "Clergy Social Activity During War Conditions: The Case of Western Regions of Ukraine" (Соціальна активність духовенства в умовах війни: на прикладі Західних регіонів України), Occasional Papers on Religion in Eastern Europe: Vol. 42 : Iss. 8, Article 4. URL: https://digitalcommons.georgefox.edu/cgi/viewcontent.cgi?article=2390&context=ree
Прийняв участь у Міжнародній науково-практичній конференції, присвяченій Всесвітньому дню науки «Молодіжна наука заради миру та розвитку» 9-11 листопада 2022 р., Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича). URL: https://www.bogoslov.cv.ua/index.php?id=2858&action=art
3. Луцан І. Релігійний чинник в умовах воєнних злочинів росії проти України // Молодіжна наука заради миру та розвитку. Матеріали міжнародної науково-практичної конференції, м. Чернівці, 9-11 листопада 2022 р. Чернівці: Чернівец. нац. ун-т ім. Ю. Федьковича. 2022. С. 206-208.
4. Луцан І. Практичні моделі соціально значущої діяльності священнослужителів Православної Церкви України в умовах воєнних злочинів росії проти України (на прикладі західного регіону країни) // Освітній дискурс : збірник наукових праць / Голов. ред. О. П. Кивлюк. – Київ : ТОВ «Науково-інформаційне агентство “Наука-технології-інформація”», 2022. – Випуск 41 (7-9). – С. 86-99.
2023 рік
Прийняв участь у І Всеукраїнській молодіжній конференції «Платон мені друг, але істина дорожча»: теоретико-практичні та методологічні аспекти розвитку сучасних гуманітарних наук 2-3 березня 2023 р., Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича). URL: https://www.bogoslov.cv.ua/index.php?id=2885&action=art
1. Луцан І. Томос про автокефалію Православної Церкви України: історична справедливість, гарантія і безпека духовної свободи українського народу // «Платон мені друг, але істина дорожча»: теоретико-практичні та методологічні аспекти розвитку сучасних гуманітарних наук. Матеріали Всеукраїнської молодіжної конференції, м. Чернівці, 2-3 березня 2023 р. Чернівці: Чернівец. нац. ун-т ім. Ю. Федьковича. 2023. С. 193-195.
2. Lutsan, Ihor (2023) "Models of Social Activity of Protestant Churches In The Context of Russia's Military Aggression Against Ukraine" [Моделі соціальної діяльності протестантських церков у контексті воєнної агресії Росії проти України] Occasional Papers on Religion in Eastern Europe: Vol. 43 : Iss. 8 , Article 4. URL: https://digitalcommons.georgefox.edu/ree/
Прийняв участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції «Соціально-гуманітарні дискурси сьогодення: світоглядні та ціннісні аспекти» (27-28 жовтня 2023 р., Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича). Круглий стіл: «Соціальна функціональкість релігії в умовах масштабних небезпек» (27 жовтня 2023 р., Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича). URL: https://drive.google.com/file/d/1rMTsVrNQ0U9-PTSm_N9FGYfGaAB8D3io/view
3. Луцан І. Релігійний чинник в українському інформаційно-комунікативному просторі сьогодення: конструктивні та деструктивні вияви // Соціально-гуманітарні дискурси сьогодення: світоглядні та ціннісні аспекти. Матеріали Всеукраїнської науково-практичної конференції, м. Чернівці, 27-28 листопада 2023 р. Чернівці: Чернівец. нац. ун-т ім. Ю. Федьковича. 2023. С. ____.
Прийняв участь у ІІ Міжнародній науково-практичній конференції, присвяченій Всесвітньому дню науки «Молодіжна наука заради миру та розвитку» 8-10 листопада 2023 р., Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича). URL: https://www.bogoslov.cv.ua/index.php?id=2949&action=art
4. Луцан І. Соціальна активність церков в Україні: деструктивні прояви в умовах російсько-української війни // Молодіжна наука заради миру та розвитку. Матеріали ІІ Міжнародної науково-практичної конференції, м. Чернівці, 8-10 листопада 2023 р. Чернівці: Чернівец. нац. ун-т ім. Ю. Федьковича. 2023. С. _____.
5. Ihor Lutsan, Oleksandr Marchuk. Manifestation of socially destructive viewpoints of protestant churches in the context of Russia’s war crimes against Ukraine / Modern Science – Moderní věda. Praha. Česká republika, Nemoros. 2023. №1. Р. 118-127. URL: https://drive.google.com/file/d/1G6P5poVIsbsBUENkYt9cbAhAyGYyzVEp/view
6. Луцан І. Філантропічна допомога протестантських церков в Україні: конструктивні прояви соціальної активності в умовах російсько-української війни // Освітній дискурс : збірник наукових праць / Голов. ред. О. П. Кивлюк. – Київ : ТОВ «Науково-інформаційне агентство “Наука-технології-інформація”», 2023. Випуск 45 (7-9). С. 101-118.
7. Релігія та безпека: фокус соціальної відповідальності: метод. реком. ⁄ Ірина Горохолінська, Ігор Луцан, Олександр Марчук. Чернівці : БукРек, 2023. 36 с.
2024 рік
Прийняв участь у ІІ Всеукраїнській молодіжній конференції «Платон мені друг, але істина дорожча»: теоретико-практичні та методологічні аспекти розвитку сучасних гуманітарних наук 1 березня 2024 р., Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича). URL:
1. Луцан І. Міжправославні відносини в Україні в умовах війни: актуальні проблеми та перспективи розвитку // «Платон мені друг, але істина дорожча»: теоретико-практичні та методологічні аспекти розвитку сучасних гуманітарних наук. Матеріали Всеукраїнської молодіжної конференції, м. Чернівці, 1 березня 2024 р. Чернівці: Чернівец. нац. ун-т ім. Ю. Федьковича. 2024. С. _____.
|